AKTUALNOŚCI

 

Uwaga! Zmiana adresów email
Informujemy, że nastąpiła zmiana adresu email Poradni. Nowy adres to: sekretariat.ppp23@eduwarszawa.pl. Zmianie uległy także adresy Pracowników Poradni. Aktualne znajdują się na stronie Skontaktuj się ze specjalistą.

Logo Fundacja Świętego Mikołaja

Akademia Liderów – Fundacja Świętego Mikołaja

Już po raz ósmy Fundacja Świętego Mikołaja otwiera roczny program Akademia Liderów. Akademia dedykowana jest dla młodych, zaangażowanych społecznie osób, które chcą zmieniać świat, działać na rzecz innych, lub brać w swoje ręce sprawy wspólne i publiczne. Akademia Liderów jest dla osób w wieku 16-20 lat. Jeżeli to Ty i widzisz sens w działaniu, chcesz się nauczyć jak sprawnie prowadzić projekty i co zrobić krok po kroku aby zmieniać świat na lepsze, zapisz sobie datę rekrutacji i jej nie przegap.

Logo Poradni PPP23

Gotowość szkolna dziecka

Zapraszamy do lektury materiałów dotyczących gotowości szkolnej dziecka przygotowanych przez specjalistów z naszej Poradni. Tutaj znajdziecie Państwo pakiet najważniejszych informacji, m.in. Czym jest gotowość szkolna? Dlaczego jej osiągnięcie przez dziecko jest tak ważne? Jakie umiejętności wchodzą w zakres gotowości szkolnej? Czy można samodzielnie w domu stymulować dziecko w celu jej osiągnięcia? Jak wygląda diagnoza gotowości szkolnej w naszej Poradni?

Ulotka Ośrodka leczenia zaburzeń odżywiania Otulenie 01

Oferta Ośrodka leczenia zaburzeń odżywiania „Otulenie”

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Ośrodka leczenia zaburzeń odżywiania „Otulenie”. Szczegóły w załączonej ulotce oraz na stronie internetowej Ośrodka.

Logo Fundacji IKA

Oferta dla rodzin doświadczających przemocy oraz oferta poradnictwa rodzinnego – Fundacja IKA

Pragniemy poinformować, że Fundacja „Ika” im. Iki Szpakowskiej realizuje dwa programy finansowane przez m. st. Warszawa. Obydwa programy są trzyletnie i trwają do listopada 2024 r. Udział w programach jest bezpłatny dla mieszkańców m.st. Warszawy. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

Warszawa

Informacja dla rodziców i prawnych opiekunów dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami dotycząca orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego

Szczegóły we wpisie.

Logo - Fundacja Rozwoju Osobistego

Oferta Fundacji Rozwoju Osobistego „Przystań Rembertów”

Trwają zapisy uczestników do udziału w projekcie Placówka Wsparcie Dziennego w formie podwórkowej „Przystań Rembertów” na 2023 r. Zajęcia skierowane są do rodzin zamieszkujących dzielnicę Rembertów.

Logo - Pracownia Dialogu

Grupa wsparcia dla rodziców dzieci z wątpliwościami w obszarze seksualności – Pracownia Dialogu

Zapraszamy na grupę wsparcia dla rodziców dzieci z pytaniami i wątpliwościami dotyczącymi orientacji seksualnej i tożsamości płciowej. Grupa otwarta dla osób z całej Polski.

Plakat telefonu zaufania 116111

Bezpłatny ogólnopolski telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116111 – Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

116 111 to bezpłatny, ogólnopolski telefon zaufania dla dzieci i młodzieży prowadzony przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Misją telefonu jest zapewnienie wsparcia każdemu dziecku w Polsce, które potrzebuje rozmowy.

UNICEF - ulotka dla Ukrainy

„UNICEF Wspólnie” – platforma informacyjna dla osób z Ukrainy

Platforma informacyjna „UNICEF Wspólnie” to portal internetowy, który gromadzi istotne i ratujące życie informacje, rekomendacje i usługi dla rodziców, młodzieży i dzieci przebywających czasowo poza Ukrainą.

Logo Fundacji Synapsis

Pakiety informacyjne dot. dziecka z autyzmem oraz osób ze spektrum autyzmu – Fundacja Synapsis

Na prośbę Fundacji SYNAPSIS, działającej od ponad 30 lat na rzecz dzieci, młodzieży i dorosłych osób w spektrum autyzmu, udostępniamy Państwu Pakiety zawierające informacje o specyfice zaburzeń autystycznych oraz rekomendacje mogące pomóc w działaniach z udziałem osób w spektrum autyzmu.

Logo SOTIS

Bezpłatne badania przesiewowe w kierunku spektrum autyzmu – Centrum Terapii Autyzmu SOTIS

Drogi Rodzicu, jeśli szukasz wsparcia dla swojego dziecka i zastanawiasz się: Jaki rodzaj terapii będzie dla niego najlepszy? Jak intensywne oddziaływania wybrać? Czy wybrać przedszkole terapeutyczne, czy integracyjne? Czy aktualne oddziaływania terapeutyczne są wystarczające? Na te i inne pytania odpowiemy w trakcie bezpłatnego procesu rekomendacji terapeutycznych prowadzonych przez doświadczonych specjalistów z dziećmi ze spektrum autyzmu.

Logo Poradni EMKA

Nowa Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna EMKA

Misją placówki EMKA jest kompleksowa pomoc dzieciom i młodzieży z zaburzeniami rozwoju językowego i specyficznymi trudnościami w uczeniu się (dysleksja). Koncepcja merytoryczna poradni wynika z doświadczeń i rekomendacji wypracowanych w Instytucie Badań Edukacyjnych w Warszawie. Świadczymy usługi stacjonarne, telefoniczne oraz online (wideokonferencje).

Oferta dla osób z Ukrainy – Centrum Edukacji i Rozwoju

Centrum to miejsce dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów, gdzie bezpłatnie skorzystają z pomocy psychologicznej, nauki języka polskiego i angielskiego, z klubików dla dzieci i zajęć dla młodzieży.

Logo - Fundacja Rozwoju Osobistego

„Przystań Rembertów” – Fundacja Rozwoju Osobistego

Projekt ,,Przystań Rembertów” jest adresowany do dzieci w wieku 7-16 lat w ramach prowadzonej przez fundację placówkę wsparcia dziennego w formie podwórkowej. Poprzez realizację zadania chcemy stworzyć optymalne możliwości rozwoju i funkcjonowania społecznego, ucząc poprzez zajęcia socjoterapii oraz wsparcia grupowego kluczowych kompetencji społecznych a poprzez pracę wychowawczą realizować działania alternatywne, czyli poszerzać wachlarz form spędzania czasu wolnego przez dzieci i młodzież.

Logo kampanii Przytul dziecko: w centrum mama trzymająca na rękach niemowlę, nad nimi tytuł kampanii

Kajet Rozwojowy – Kampania #przytuldziecko

III Kajet Rozwojowy stworzony został z okazji Dnia Dziecka. Wykorzystaliśmy ten moment, by pochylić się nad sylwetką i trudnościami rozwojowymi tak zwanego „e-dziecka”, czyli dziecka wychowującego się w nadmiernym towarzystwie technologii. W tym Kajecie Rozwojowym znajduje się mnóstwo ważnej, ciekawej teorii przybliżającej temat wpływu nadmiernego kontaktu dziecka z technologią na jego rozwój i kilka przyjemnych zabaw, które pozwolą oderwać się dziecku od ekranu i potrenować istotne umiejętności. To aktywności idealne na wspólny Dzień Dziecka!

Logo Zakochaj się w Warszawie

Nauka uczniów z niepełnosprawnościami w Warszawie. Informacja dla rodziców i opiekunów dzieci przybywających z Ukrainy po 24 lutego

Informacje dla rodziców i opiekunów dotyczące nauki dzieci z niepełnosprawnościami pochodzącymi z Ukrainy.

Logo Fundacji Sto Pociech

Telefon wsparcia dla mam małych dzieci z terenu Warszawy – Fundacja Sto Pociech

Telefon wsparcia dla mam małych dzieci – Fundacja Sto Pociech

Logo Fundacji Sto Pociech

Bezpłatne konsultacje dla rodziców dzieci do 18 roku życia – Fundacja Sto Pociech

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Fundacji Sto Pociech kierowaną do rodziców dzieci do 18 roku życia.

Logo Druha we mnie masz

Druha we mnie masz / You have a friend in me – Poszukaj z nami przyjaciela

Druha we mnie masz to program stworzony przez polską młodzież w celu niesienia pomocy naszym ukraińskim rówieśnikom (licealistom oraz studentom). Nasze działania skupiają się na dwóch obszarach: zwykłego przyjacielskiego wsparcia (w formie rozmowy, spaceru, wspólnej kawy) oraz pomocy w szkole czy uczelni (zapoznanie z systemem edukacji, wsparcie przy rekrutacji, pomoc z zaaklimatyzowaniem się w nowym miejscu).

Logo CEO

Dla nauczycieli: Materiały, które mogą pomóc w poruszaniu z uczniami tematu wojny w Ukrainie – Centrum Edukacji Obywatelskiej

Drogie Nauczycielki, Drodzy Nauczyciele,
Na bazie dyskusji z webinarium i pytań, które zadawali Państwo w czasie spotkania Centrum Edukacji Obywatelskiej przygotowało szereg materiałów, które mogą pomóc w poruszaniu z uczniami tematu wojny w Ukrainie.

Logo Fundacji HumanDoc

Poradnik dla osób goszczących uchodźców z Ukrainy

Wiele warszawskich rodzin zdecydowało się gościć pod swoim dachem osoby uciekające przed wojną w Ukrainie. Fundacja HumanDoc dzieli się z Państwem krótkim poradnikiem opracowanym przez Katarzynę Podleską, która jest psychologiem i psychotraumatologiem. Pomagajmy z głową i sercem. Rozsądnego wsparcia i sił będziemy potrzebowali wszyscy.

Logo Polskie Forum Migracyjne

Bezpłatny telefon kryzysowy – Polskie Forum Migracyjne

Fundacja Polskie Forum Migracyjne uruchomiła interwencyjny telefon oferujący wsparcie psychologiczne: +48 669 981 038 – Pomoc psychologiczna w języku ukraińskim i rosyjskim, interwencja kryzysowa.

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

Dręczą Cię w szkole, biją na podwórku, boisz się wychodzić z domu? Stałeś się celem ataku w internecie, jest hejt na Ciebie, ktoś wpuścił do sieci Twoje kompromitujące zdjęcie? Zostałeś sam, pogubiłeś się w życiu, straciłeś przyjaciela, nie masz z kim pogadać? 800 12 12 12 – Telefon czynny całą dobę w języku ukraińskim, rosyjskim i polskim.

Solidarni z Ukrainą

Wsparcie psychologiczne dla dzieci i rodzin z Ukrainy

W związku z aktualną sytuacją na Ukrainie informujemy, że w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 23 jest możliwość rozmowy z psychologiem, uzyskania pomocy i wsparcia psychologicznego w języku polskim i angielskim.

Uwaga! Wścieklizna u zwierząt!

Odnotowano przypadki wścieklizny na terenie dzielnicy Wesoła Miasta Stołecznego Warszawy oraz w powiecie szydłowieckim. Od 31 grudnia 2021 r., na obszarze zagrożonym wystąpieniem wścieklizny u zwierząt, obowiązuje nakaz szczepienia kotów przeciwko wściekliźnie.

cukrzyca

Uwaga! Niepokojący wzrost zachorowań dzieci na cukrzycę typu 1

Z uwagi na znaczący wzrost zachorowań dzieci na cukrzycę typu 1 prosimy o zapoznanie się z listem prof. Agnieszki Szypowskiej oraz informacjami dotyczącymi objawów cukrzycy u dzieci.

Logo Poradni PPP23

Trudności emocjonalne dzieci i młodzieży w rzeczywistości pocovidovej – wykład Anny Płaczkiewicz

Zapraszamy Państwa do obejrzenia wykładu Anny Płaczkiewicz – psychologa i pychoterapeuty z naszej Poradni na temat trudności emocjonalnych dzieci i młodzieży wynikających z pandemii i długotrwałej izolacji.

Plakat Projektu IBN

Zaproszenie do projektu badawczego – Instytut Biologii Doświadczalnej

Pragniemy zaprosić Państwa wraz z Dzieckiem do wzięcia udziału w projekcie badawczym „Mózgowe i poznawcze podłoże deficytu ortograficznego”. Celem projektu jest szczegółowe zbadanie dysortografii oraz dysleksji.

Dyżur telefoniczny – wsparcie dla rodziców dla rodziców, wychowawców i nauczycieli

Telefoniczne wsparcie psychologiczne dla rodziców, wychowawców i nauczycieli – dodatkowa pomoc psychologiczna w sytuacjach związanych z pandemią, szkołą zdalną oraz powrotem do szkoły stacjonarnej.

Logo Grupa Wsparcia

Darmowa platforma wsparcia dla młodzieży i uczniów dostępna w aplikacji mobilnej

GrupaWsparcia.pl to w pełni darmowy i anonimowy portal dla ludzi szukających pomocy i wzajemnego zrozumienia. Bezpieczna przestrzeń, gdzie wraz z innymi możesz walczyć z depresją, uzależnieniem i innymi życiowymi kryzysami. 

Plakat - wsparcie psychologiczne MEN

Bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i opiekunów oraz nauczycieli

Dręczą Cię w szkole, biją na podwórku, boisz się wychodzić z domu? Zadzwoń pod bezpłatny numer 800 12 12 12. To telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Możesz też napisać do ekspertów na czacie, który znajdziesz na stronie. Nie musisz się przedstawiasz ani mówić, skąd dzwonisz. Możesz pozostać całkowicie anonimowy.

Zdjęcie Ulotka - Psychologiczne centrum wsparcia

Psychologiczne centrum wsparcia dla uczniów, rodziców i nauczycieli

Dla dzieci, młodzieży, dorosłych, którzy nie wiedzą jak pomóc dziecku. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami

Logo SOTIS

Autyzm: Badanie przesiewowe dziecka – Centrum Terapii Autyzmu SOTIS

Niepokoicie się Państwo rozwojem swojego dziecka? Wizyta u dobrego specjalisty jest utrudniona np. z powodu pandemii? Zapraszamy na badania przesiewowe online pod kątem ryzyka zaburzeń ze spektrum autyzmu.

Plakat Linia Dzieciom

Całodobowa, bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, nauczycieli i rodziców

Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych. Wiele z nich pada ofiarą przemocy i agresji – słownej i fizycznej ze strony rówieśników i dorosłych, są coraz bardziej samotni, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach. Dzięki nowej infolinii będą mogli skontaktować się ze specjalistami z Fundacji 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

Logo Poradni Zawsze Jest Jakieś Wyjście

Poradnia on-line „Zawsze Jest Jakieś Wyjście”

Poradnia on-line „Zawsze Jest Jakieś Wyjście” powstała w odpowiedzi na zagrożenia wynikające ze stanu pandemii i potrzebę zwiększenia dostępności pomocy psychologicznej dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Portal wspiera współpracę międzysektorową w zakresie ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Poza indywidualnym spotkaniem umożliwia specjalistom wspólną grupową konsultację dotyczącej podopiecznego.

Logo Fundacji Zobacz Jestem

Depresja – informator dla rodziców i opiekunów

Zapraszamy do pobierania i udostępniania broszury na temat depresji pojawiającej się u dzieci i młodzieży skierowanej do rodziców, mieszkańców m.st. Warszawy. Celem projektu jest dostarczenie przystępnej wiedzy o depresji, która jest poważną chorobą.

logo

Akcja #ZnajdźCzasNaCzytanie! Nie zostawiaj dziecka przed ekranem

#ZnajdźCzasNaCzytanie to kolejna akcja Fundacji Powszechnego Czytania, w której zachęcamy do świadomego ‘odrywania’ dzieci (i siebie samych też!) od ekranów na rzecz książek. Social media nie pomagają dzieciom w rozwoju, a wspólne czytanie książek – zdecydowanie tak!

Plakat Stowarzyszenia dla Rodzin

Nieodpłatne konsultacje dla rodziców w czasie pandemii COVID-19 (Stowarzyszenie Dla Rodzin)

Oferta nieodpłatnych konsultacji dla rodziców w czasie pandemii COVID-19 (Stowarzyszenie Dla Rodzin). Zapraszamy!

Logo kampanii Przytul dziecko: w centrum mama trzymająca na rękach niemowlę, nad nimi tytuł kampanii

#przytuldziecko

Przytulanie dziecka ma potężną moc. Efekty przytulania są większe, niż może się wydawać. Dlatego powstała kampania społeczna #przytuldziecko. Misją kampanii jest uświadomienie roli przytulania tym, którzy jej nie znają i przypomnienie jej tym, którzy zapomnieli. Powodów, dla których warto przytulać dziecko jest mnóstwo. Zapraszamy do poczytania!

Awers ulotki dotyczącego opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży Petra Medica; na dole opis trudności

Wsparcie psychologiczne i psychoterapeutyczne dla dzieci i młodzieży

Wsparcie psychologiczne i psychoterapeutyczne dla dzieci i młodzieży – Oferta Petra Medica

Logo Poradni PPP23

[Dla Rodziców i Nauczycieli] Ocenianie i pomoc psychologiczna w nauczaniu zdalnym. Zbiór dobrych praktyk i tych do przemyślenia 🙂

Zachęcamy Was do zapoznania się z poniższą lekturą. To zbiór dobrych praktyk z zakresu oceniania i pomocy psychologicznej w nauczaniu zdalnym oraz tych, które wciąż wymagają dopracowania.

Logo Poradni PPP23

Koronawirus. Jak wspierać osoby z problemami zdrowia psychicznego. Gdzie szukać pomocy? [KONTAKTY]

Czas epidemii jest szczególnie trudny dla osób doświadczających problemów zdrowia psychicznego. Poczucie niepewności i zagrożenia, strach przed nieznanym i zmiana codziennego rytmu życia wpływają negatywnie na nasz dobrostan psychiczny. Dlatego warto wiedzieć, gdzie można szukać pomocy.

Wsparcie psychologiczne dla osób przeżywających kryzys psychiczny

W związku z sytuacją wynikającą z zagrożenia zarażeniem koronawirusem COVID-19, organizowanie jest wsparcie psychologiczne dla osób przeżywających kryzys psychiczny telefonicznie oraz  on-line.

Zadbajmy o rodzinę „Dwie godziny dla Rodziny”

Akcja Dwie Godziny dla Rodziny jest kampanią społeczną na rzecz głębokich relacji rodzinnych, aby być razem, a nie „obok siebie”. Zachęcamy do tego, aby 15 maja – Międzynarodowy Dzień Rodzin stał się dniem refleksji nad jakością naszych relacji z najbliższymi.

Infolinia dla dzieci ITAKA: z lewej strony symbol fundacji, prawa nazwa fundacji

Infolinia dla dzieci i młodzieży

Każda młoda osoba, która zechce porozmawiać o swoich problemach, może zadzwonić pod bezpłatny numer 800 080 222 i uzyskać pomoc od doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników – całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli.