AKTUALNOŚCI

Logo Poradni PPP23

Ankieta dla osób korzystających z oferty Poradni

Zapraszamy do wypełnienia krótkiej, anonimowej ankiety i podzielenia się z nami Państwa opinią. Ankieta stworzona jest w celu oceny jakości pracy Poradni przez osoby z niej korzystające. Chcielibyśmy poznać Państwa opinię na temat jakości naszej pracy po to, aby móc weryfikować nasze dotychczasowe działania, a w razie potrzeby także je modyfikować.

Logo Poradni PPP23

Wytyczne dla rodziców przed wizytą w Poradni

W związku z zagrożeniem koronawirusem SARS-CoV-2 wprowadza się w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 23 działania mające na celu minimalizowanie ryzyka zarażenia i rozprzestrzeniania się wirusa. Zachęcamy do zapoznania się!

[DLA NAUCZYCIELI] Zaproszenie do udziału w badaniu dotyczącym samopoczucia i zdrowia nauczycieli w czasie pandemii

Zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu dotyczącym samopoczucia i zdrowia nauczycieli w czasie pandemii i nauczania zdalnego.

Logo WCIES

Kurs doskonalący: Uważność w edukacji. Program Kosmo i Kajo. Jak uczyć dzieci uważności?

Zapraszamy nauczycieli, psychologów i pedagogów na kurs doskonalnący online organizowany przez WCIES pt. „Uważność w edukacji. Program Kosmo i Kajo. Jak uczyć dzieci uważności?”

Miłość - instrukcja obsługi plakat

Webinar „Miłość: instrukcja obsługi” – Specjalistyczna Poradnia Rodzinna Dzielnicy Wawer

Czy każdy z nas mówiąc: „kocham cię” ma na myśli to samo?
Co się dzieje z „motylami w brzuchu” obecnymi na początku relacji?
Jak dbać o miłość na co dzień, aby kwitła, zamiast więdnąć?

Wiosna w związku plakat

Cykl bezpłatnych webinarów „Wiosna w związku” – Specjalistyczna Poradnia Rodzinna Dzielnicy Wawer

Wiosna jest czasem, w którym wszystko budzi się do życia. Kojarzy się z nadzieją i nowym początkiem. Ta przyrodnicza rzeczywistość może być inspiracją do zmierzenia się z problemami w związku, z którymi borykamy się od jakiegoś czasu, wypracowania nowych rozwiązań i zmotywowania się do codziennego dbania o relacje.

Szkolenia dla rodziców na temat walki z depresją dzieci i młodzieży

Serdecznie zapraszamy na szkolenia online na temat walki z depresją dzieci i młodzieży. Zajęcia poprowadzi dr Konrad Ambroziak z Fundacji Psycho-Edukacja. Zajęcia odbędą się na platformie Teams. Spotkania mają charakter otwarty i bezpłatny.

Logo Poradni PPP23

Strefa Doradztwa Zawodowego 2021

Wasze dziecko stoi przed wyborem szkoły i zastanawiacie się, w jaki sposób możecie je wesprzeć? Tutaj znajdziecie Państwo informacje na temat procesu rekrutacji oraz czynników, które należy wziąć pod uwagę przy planowaniu dalszej edukacji.

Zdjęcie Logo OPTA

Warsztaty profilaktyczno-edukacyjne „Nastolatek z objawami depresji w czasach pandemii” – Stowarzyszenie OPTA

Zachęcamy Państwa do skorzystania z warsztatów Poradni OPTA na temat depresji wśród młodzieży w czasie pandemii.

Zdjęcie Logo OPTA

Grupa terapeutyczna „W rodzinie siła 2” – Stowarzyszenie OPTA

Zapraszamy młodzież w wieku 12-14 lat i ich rodziców do udziału w grupie terapeutycznej. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami!

Zdjęcie Ulotka - Psychologiczne centrum wsparcia

Psychologiczne centrum wsparcia dla uczniów, rodziców i nauczycieli

Dla dzieci, młodzieży, dorosłych, którzy nie wiedzą jak pomóc dziecku. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami

Zdjęcie logo SOTIS

Autyzm: Badanie przesiewowe dziecka – Centrum Terapii Autyzmu SOTIS

Niepokoicie się Państwo rozwojem swojego dziecka? Wizyta u dobrego specjalisty jest utrudniona np. z powodu pandemii? Zapraszamy na badania przesiewowe online pod kątem ryzyka zaburzeń ze spektrum autyzmu.

Pismo MKO MOP logo

[DLA NAUCZYCIELI] Warsztaty profilaktyczne dla klas – Poradnia MOP

Oferta Poradni MOP dla klas w roku szkolnym 2020/2021. Zachęcamy nauczycieli do zapoznania się!

Zdjęcie Logo Ingenium

Bezpłatne warsztaty dla rodziców „Jak wspierać nastolatka w jego wzlotach i upadkach” – Centrum INGENIUM

Stowarzyszenie Ingenium kolejny rok prowadzi bezpłatne działania terapeutyczne dla mieszkańców Warszawy. Zapraszamy rodziców mieszkających w Warszawie na  bezpłatne warsztaty – ONLINE dla rodziców   “Jak wspierać nastolatka w jego wzlotach i upadkach”.

LOGO Kuratorium Oświaty w Warszawie

„Reaguj i wspieraj. Koalicja na rzecz tworzenia bezpiecznego środowiska nauczania na odległość”

„Reaguj i wspieraj. Koalicja na rzecz tworzenia bezpiecznego środowiska nauczania na odległość” to program dedykowany dla rodziców i nauczycieli, mający na celu wspomaganie dzieci i młodzieży w kształceniu na odległość. Program będzie realizowany w formie cyklu webinarów na kanale You Tube. Tematyka zajęć oraz terminy ich realizacji przedstawione są w załączonym piśmie.

Plakat Linia Dzieciom

Całodobowa, bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, nauczycieli i rodziców

Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych. Wiele z nich pada ofiarą przemocy i agresji – słownej i fizycznej ze strony rówieśników i dorosłych, są coraz bardziej samotni, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach. Dzięki nowej infolinii będą mogli skontaktować się ze specjalistami z Fundacji 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

Logo Poradni Zawsze Jest Jakieś Wyjście

Poradnia on-line „Zawsze Jest Jakieś Wyjście”

Poradnia on-line „Zawsze Jest Jakieś Wyjście” powstała w odpowiedzi na zagrożenia wynikające ze stanu pandemii i potrzebę zwiększenia dostępności pomocy psychologicznej dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Portal wspiera współpracę międzysektorową w zakresie ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Poza indywidualnym spotkaniem umożliwia specjalistom wspólną grupową konsultację dotyczącej podopiecznego.

Pismo MKO

Depresja – informator dla rodziców i opiekunów

Zapraszamy do pobierania i udostępniania broszury na temat depresji pojawiającej się u dzieci i młodzieży skierowanej do rodziców, mieszkańców m.st. Warszawy. Celem projektu jest dostarczenie przystępnej wiedzy o depresji, która jest poważną chorobą.

wielkanoc

WIELKANOC 2021

WIELKANOC 2021 Alleluja! siły, wytrwałości i tak bardzo potrzebnej nadziei płynącej z cudu Zmartwychwstania życzą Dyrekcja i Pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 23

Logo Poradni PPP23

Wsparcie dla dzieci, młodzieży i rodziców w okresie ferii zimowych

W czasie ferii zapraszamy osoby zainteresowane wsparciem psychologicznym do skorzystania z infolinii telefonicznej. Podczas dyżuru można uzyskać poradę, informację lub pokierowanie do odpowiedniej instytucji.

Pismo MKO MOP logo

Dyżur telefoniczny dla rodziców / wychowawców / nauczycieli w roku szkolnym 2020/2021 (Poradnia MOP)

Rodzice/opiekunowie nastolatków, a także pracujący z nimi wychowawcy, nauczyciele, psychologowie szkolni mogą skorzystać ze wsparcia, jakie oferuje Poradnia Specjalistyczna MOP. W poniedziałki w godzinach 10:00-14:00 dyżur telefoniczny pod numerem: 519 047 372 pełnią psychologowie-psychoterapeuci.

logo

Akcja #ZnajdźCzasNaCzytanie! Nie zostawiaj dziecka przed ekranem

#ZnajdźCzasNaCzytanie to kolejna akcja Fundacji Powszechnego Czytania, w której zachęcamy do świadomego ‘odrywania’ dzieci (i siebie samych też!) od ekranów na rzecz książek. Social media nie pomagają dzieciom w rozwoju, a wspólne czytanie książek – zdecydowanie tak!

Logo Poradni PPP23

Czasowe zawieszenie zajęć w kontakcie bezpośrednim (9-15 listopada 2020 r.)

W związku z potwierdzonym wynikiem testu na Covid-19 u pracownika Poradni, decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w m.st. Warszawa wszystkie zajęcia odbywające się w kontakcie bezpośrednim zostają zawieszone od 9 do 15 listopada b.r.

Logo Poradni PPP23

Czasowe zawieszenie zajęć w kontakcie bezpośrednim

W związku z opinią Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, w dniach 4 i 5 listopada b.r. w Poradni zostają zawieszone zajęcia odbywające się w kontakcie bezpośrednim. Klienci będą mogli kontaktować się z sekretariatem Poradni mailowo i telefonicznie w godzinach 8-16.

Plakat Stowarzyszenia dla Rodzin

Nieodpłatne konsultacje dla rodziców w czasie pandemii COVID-19 (Stowarzyszenie Dla Rodzin)

Oferta nieodpłatnych konsultacji dla rodziców w czasie pandemii COVID-19 (Stowarzyszenie Dla Rodzin). Zapraszamy!

Oferta bezpłatnych zajęć on-line Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego „Stowarzyszenie dla Rodzin”

Zapraszamy do skorzystania z oferty bezpłatnych zajęć on-line Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego „Stowarzyszenie dla Rodzin”.

Plakat Młodzieżowej grupy wsparcia - Poradnia MOP

Młodzieżowa grupa wsparcia – Poradnia MOP

Zachęcamy do wzięcia udział w Młodzieżowej grupie wsparcia w Poradni MOP.

Logo Poradni PPP23

Budżet Obywatelski 2021 – Dziękujemy za głosy!

Bardzo dziękujemy za oddane głosy w Budżecie Obywatelskim na nasze projekty: „Wolni od smartfonów-cykl wykładów dla rodziców i młodzieży oraz warsztatów dla dzieci” i „Uważne Dzieci Odnoszą Sukcesy – trening słuchowy dla dzieci”. Ponieważ tematyka proponowanych projektów jest ważna i interesująca dla mieszkańców naszej dzielnicy, przygotowujemy się na 2022 rok 🙂 Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów! Do przyszłego głosowania!

Zdjęcie Oferta grupowa Towarzystwa Przyjaciół Młodzieży

Oferta grupowa Towarzystwa Przyjaciół Młodzieży

Oferta Towarzystwa Przyjaciół Młodzieży

Plakat warsztatów "Teraz ja" TPM

Grupa rozwoju osobistego „Teraz ja” (Towarzystwo Przyjaciół Młodzieży)

Oferta Towarzystwa Przyjaciół Młodzieży

Logo Poradni PPP23

Edukacja domowa w roku szkolnym 2020/2021

Edukacja domowa w roku szkolnym 2020/2021 Zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 12 sierpnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19,  w roku szkolnym 2020/2021 nie stosuje się przepisów art.37 ust.2 pkt.2 lit. a Ustawy Prawo oświatowe, co oznacza, […]

Logo języka migowego - granatowe dłonie na białym tle

Informacja dla osób głuchych i słabosłyszących

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 23 w Warszawie umożliwia osobom głuchym lub słabosłyszącym korzystanie z pomocy tłumacza języka migowego online. Instrukcję znajdziecie Państwo w tym wpisie.

Plakat zajęć Porozumienie bez przemocy: na górze centralnie wymienione są placówki realizujące projekt, w centrum tytuł warsztatów, po prawej i lewej stronie żyrafy, niżej centralnie informacja o zajęciach i zapisach. Na samym dole: lewa - logo Poradni, centralnie - logo biblioteki, prawa - logo budżetu obywatelskiego

Warsztaty „Porozumienie bez przemocy”

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 23 oraz Biblioteka Publiczna w Wesołej zapraszają rodziców na cykl warsztatów „Porozumienie bez przemocy”. Są to warsztaty dla osób dorosłych z wykorzystaniem metody Marshalla Rosenberga. Zajęcia poprowadzi pedagog, psychoedukator z doświadczeniem w prowadzeniu warsztatów z komunikacji i rozwoju osobistego dla osób w każdym wieku. Serdecznie zapraszamy!

Psychologiczne Centrum Wsparcia dla Rodziców i Uczniów

Psychologiczne Centrum Wsparcia dla Rodziców i Uczniów W Warszawie działa Psychologiczne Centrum Wsparcia dla Rodziców i Uczniów. Można tam znaleźć pomoc w trudnych sytuacjach związanych z pandemią koronawirusa. Chodzi przede wszystkim o edukację, która odbywa się teraz zdalnie. Wsparcie psychologiczne dla rodziców i uczniów Rodzic może otrzymać wskazówki/porady dotyczące postępowania z dziećmi, które znalazły się […]

Logo kampanii Przytul dziecko: w centrum mama trzymająca na rękach niemowlę, nad nimi tytuł kampanii

#przytuldziecko

Przytulanie dziecka ma potężną moc. Efekty przytulania są większe, niż może się wydawać. Dlatego powstała kampania społeczna #przytuldziecko. Misją kampanii jest uświadomienie roli przytulania tym, którzy jej nie znają i przypomnienie jej tym, którzy zapomnieli. Powodów, dla których warto przytulać dziecko jest mnóstwo. Zapraszamy do poczytania!

Awers ulotki dotyczącego opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży Petra Medica; na dole opis trudności

Wsparcie psychologiczne i psychoterapeutyczne dla dzieci i młodzieży

Wsparcie psychologiczne i psychoterapeutyczne dla dzieci i młodzieży  

Logo Poradni PPP23

Skontaktuj się ze specjalistą

SKONTAKTUJ SIĘ ZE SPECJALISTĄ Telefon ogólny do Poradni: (22) 760 03 87 (czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16) E-mail: ppp23@edu.um.warszawa.pl Zespół ds. Małego Dziecka (0-6 lat): Joanna Goska – psycholog, psychoterapeuta Aleksandra Wielgosz – psycholog (j. angielski) Tomasz Wnuk – psycholog Alicja Kubas – pedagog Jolanta Matuszewska – neurologopeda Ilona Michalec – logopeda […]

Logo Poradni PPP23

Zasady funkcjonowania Poradni od 27 marca 2021 r.

Wszystkich Państwa, którzy planują wizytę w Poradni zachęcamy do zapoznania się z zasadami obowiązującymi na terenie naszej placówki w okresie trwania pandemii.

Logo Poradni PPP23

Gotowość szkolna dziecka

Zachęcamy Państwa do wykonania przesiewowego badania z zakresu gotowości szkolnej samodzielnie w domu. Tutaj znajdziecie Państwo artykuły, które pomogą ocenić mocne oraz słabe strony Waszego dziecka, a także wskazówki do dalszej pracy.

Logo Poradni PPP23

[Dla Rodziców i Nauczycieli] Ocenianie i pomoc psychologiczna w nauczaniu zdalnym. Zbiór dobrych praktyk i tych do przemyślenia 🙂

Drodzy Rodzice i Nauczyciele, Zachęcamy Was do zapoznania się z poniższą lekturą. To zbiór dobrych praktyk z zakresu oceniania i pomocy psychologicznej w nauczaniu zdalnym oraz tych, które wciąż wymagają dopracowania: Ocenianie i pomoc psychologiczna w nauczani zdalnym – dobre praktyki (pdf; 193 KB; PL)

Oswoić

Oswoić koronawirusa

Logo Poradni PPP23

Koronawirus. Jak wspierać osoby z problemami zdrowia psychicznego. Gdzie szukać pomocy? [KONTAKTY]

Czas epidemii jest szczególnie trudny dla osób doświadczających problemów zdrowia psychicznego. Poczucie niepewności i zagrożenia, strach przed nieznanym i zmiana codziennego rytmu życia wpływają negatywnie na nasz dobrostan psychiczny. Dlatego warto wiedzieć, gdzie można szukać pomocy. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem, który znajdziecie Państwo pod tym linkiem: Koronawirus. Jak wspierać osoby z problemami zdrowia […]

Wsparcie psychologiczne dla osób przeżywających kryzys psychiczny

Wsparcie psychologiczne dla osób przeżywających kryzys psychiczny W związku z sytuacją wynikającą z zagrożenia zarażeniem koronawirusem COVID-19, organizowanie jest wsparcie psychologiczne dla osób przeżywających kryzys psychiczny telefonicznie oraz  on-line:

Zadbajmy o rodzinę „Dwie godziny dla Rodziny”

Akcja Dwie Godziny dla Rodziny jest kampanią społeczną na rzecz głębokich relacji rodzinnych, aby być razem, a nie „obok siebie”. Zatrzymajmy się na tę chwilę, przyjrzyjmy się sobie i naszym rodzinom.

Logo Poradni PPP23

Apel ws. profilaktyki zakażeń wirusowych (m.in. koronawirus)

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną oraz odnotowanym pierwszym przypadkiem pojawienia się koronawirusa w Polsce Ministerstwo Zdrowia oraz Główny Inspektorat Sanitarny apelują o zachowanie zwiększonej higieny osobistej własnej oraz dzieci. Więcej informacji na temat koronawirusa znajdzie Państwo na stronie www.gov.pl/web/koronawirus Przypominamy także, że Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 23 prowadzi badania diagnostyczne wyłącznie dzieci zdrowych. Badanie dzieci […]

Infolinia dla dzieci ITAKA: z lewej strony symbol fundacji, prawa nazwa fundacji

Infolinia dla dzieci i młodzieży

Została uruchomiona całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Każda młoda osoba, która zechce porozmawiać o swoich problemach, może zadzwonić pod bezpłatny numer 800 080 222 i uzyskać pomoc od doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników. Infolinię prowadzi Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Organizacja ta została wybrana w konkursie […]

Zdjęcie Kamil

Udostępniamy i pomagamy!

Leczenie Kamila Kopacza   Kamil jest cudownym, przemiłym chłopcem, który musi żyć, dlatego prosimy o wsparcie i wpłaty. Czasu jest mało, bo guz rośnie. Wpłacajcie, Kochani, tyle ile możecie i udostępniajcie zbiórkę jak najszerzej. Oto słowa rodziców Kamila: „W kwietniu 2019 r. nasz świat legł w gruzach. Dowiedzieliśmy się, że nasz jedyny syn Kamil ma […]

Pokonaj fobię - awers plakatu

Pokonaj fobię dzięki wirtualnej rzeczywistości!

VR Mind Tomorrow Jesteś nieśmiały? Odczuwasz silny lęk podczas wystąpień publicznych? Masz problem w nawiązywaniu kontaktów społecznych? Zwykłe sytuacje są dla Ciebie źródłem stresu i niepokoju? Weź udział w bezpłatnych badaniach klinicznych, w których zespół specjalistów pomoże Ci przełamać swój strach, wykorzystując innowacyjną technologię wirtualnej rzeczywistości. Dzięki realistycznym symulacjom, chcemy udoskonalić możliwości terapii poznawczo-behawioralnej, która […]