AKTUALNOŚCI

 

Plakat projektu "Powrót z U" - Warszawskie Towarzystwo Rodzin i Przyjaciół Dzieci Uzależnionych

Wsparcie dla osób eksperymentujących i używających narkotyków w sposób okazjonalny lub problemowy oraz ich rodzin – Warszawskie Towarzystwo Rodzin i Przyjaciół Dzieci Uzależnionych

Z przyjemnością pragniemy Państwa poinformować, że w wyniku pozytywnego dla nas, rozstrzygnięcia konkursu ofert przystępujemy do realizacji bezpłatnego programu profilaktycznego skierowanego do mieszkańców Miasta Stołecznego Warszawy, pn.: Wsparcie dla osób eksperymentujących i używających narkotyków w sposób okazjonalny lub problemowy oraz ich rodzin. Zadanie jest współfinansowane ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.

Hostel socjopsychiatryczny dla młodzieży w wieku 16-19 lat

Przypominamy, że na terenie m.st. Warszawy działa hostel socjopsychiatryczny dla młodzieży w wieku 16-19 lat. Hostel działa w ramach Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży przy Szpitalu Wolskim.

Logo CWRO

Pediatryczna przychodnia polsko-ukraińska “Klinika Moje Dziecko” – Centrum Wspomagania Rozwoju Osobowości

Centrum Wspomagania Rozwoju Osobowości prowadzi w Warszawie pediatryczną przychodnię polsko-ukraińską “Klinika Moje Dziecko”. Na ten moment placówka współpracuje ze szkołami ukraińskimi i fundacjami działającymi na terenie Warszawy. Poza lekarską pomocą pediatryczną Centrum prowadzi również działania związane z psychologią i psychoterapią dla dzieci. CWRO proponuje nowe działania skierowane do dzieci rodziców ukraińsko i rosyjskojęzycznych w tym dzieci np. z Ukrainy, Białorusi, Armenii, Gruzji. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami!

Logo Poradni PPP23

Nabór do grupy dla rodziców o charakterze terapeutyczno-wspierającym

Ogłaszamy nabór chętnych rodziców do rocznej grupy o charakterze terapeutyczno-wspierającym. Do grupy zapraszam rodziców, którzy chcieliby lepiej rozumieć siebie, swoje potrzeby, zachowanie, przeżywane trudności, lepiej rozpoznawać swoje uczucia towarzyszące kontaktom z ludźmi. Tworzyć bardziej satysfakcjonujące relacje przyjacielskie, intymne, rodzicielskie. Uzyskać wsparcie od osób mierzących się z podobnymi problemami.

Logo Poradni PPP23

Gotowość szkolna dziecka

Zapraszamy do lektury materiałów dotyczących gotowości szkolnej dziecka przygotowanych przez specjalistów z naszej Poradni. Tutaj znajdziecie Państwo pakiet najważniejszych informacji, m.in. Czym jest gotowość szkolna? Dlaczego jej osiągnięcie przez dziecko jest tak ważne? Jakie umiejętności wchodzą w zakres gotowości szkolnej? Czy można samodzielnie w domu stymulować dziecko w celu jej osiągnięcia? Jak wygląda diagnoza gotowości szkolnej w naszej Poradni?

Logo Poradni PPP23

Strefa Doradztwa Zawodowego 2024

Wasze dziecko stoi przed wyborem szkoły i zastanawiacie się, w jaki sposób możecie je wesprzeć? Tutaj znajdziecie Państwo informacje na temat procesu rekrutacji oraz czynników, które należy wziąć pod uwagę przy planowaniu dalszej edukacji.

Logo Fundacji CEL

Nieodpłatne konsultacje psychologiczne w 2024 – Fundacja CEL

Fundacja C.E.L. zaprasza na indywidualne konsultacje psychologiczne. Oczywiście kilka spotkań to tylko jakiś krok, ale może warto zacząć od niego, żeby mieć większą orientację dokąd chcę zmierzać, gdzie są moje zasoby i skąd brać siły do pokonywania kolejnych wyzwań na które sami się nie decydowaliśmy. Kilka spotkań to może nie pakiet marzeń, ale wystarcza czasami do tego, żeby rozwiązać bieżący problem, zobaczyć kierunek i dowiedzieć się co i jak porządkować dalej.

Pilotaż Centrów Zdrowia Psychicznego

Zmienia się leczenie psychiatryczne w Polsce z izolacyjnego na środowiskowe. W ramach pilotażu Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego powstanie 129 centrów zdrowia psychicznego. Można skorzystać z ich pomocy zgłaszając się do punktów zgłoszeniowo koordynacyjnych bez zapisów.

Zalecenia dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa i ochrony dzieci przed przemocą

Zalecenia ogólne i szczegółowe dotyczące zapobiegania i przeciwdziałania przemocy wobec dzieci i młodzieży oraz podejmowania działań w sytuacjach zagrożenia ich bezpieczeństwa.

Zaginiony Krzysztof Dymiński - plakat

Prośba o pomoc – zaginął Krzysztof Dymiński

Pewnego dnia wyszedł z domu i nie ma z nim kontaktu do dnia dzisiejszego. Prosimy o pomoc w poszukiwaniu Krzysia Dymińskiego!

Konsultacje rodzicielskie - "Stowarzyszenie Niebieska Linia"

Bezpłatne konsultacje rodzicielskie w programie pt. akademia rodziców nastolatka – wyzwania i możliwości – Stowarzyszenie “Niebieska linia”

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych konsultacji rodzicielskich oferowanych w programie Akademia Rodziców Nastolatka – wyzwania i możliwości (on-line lub na żywo). Liczba konsultacji jest ograniczona.

Logo Fundacji Otulenie - logo

Ośrodek Leczenia Zaburzeń Odżywiania (ośrodek zamknięty turnusowy) – Ośrodek “Otulenie”

Oferta Ośrodka Leczenia Zaburzeń Odżywiania “Otulenie” w Warszawie, które zapewnia specjalistyczną opiekę podczas turnusów dla pacjentów z zaburzeniami odżywiania i z zaburzeniami współistniejącymi, m.in. ze spektrum, lękowymi, depresyjnymi. Szczegóły we wpisie.

Logo Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

Oferta Warszawskiej Poradni Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą Warszawskiej Poradni Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Zespół tworzą pasjonaci swojej pracy z obszerną wiedzą w swojej specjalizacji. Posiadają wykwalifikowaną kadrę psychologów, pedagogów, terapeutów, logopedę oraz psychiatrę dziecięcego. Placówkę charakteryzują krótkie terminy oczekiwania. Możliwość zapisu na wizytę nawet już za tydzień!

Stowarzyszenie dla Rodzin - logo

Poradnia Rodzinna Stowarzyszenia dla Rodzin

Informujemy, że Stowarzyszenie dla Rodzin rozpoczęło realizację trzyletniego projektu “Poradnia Rodzinna Stowarzyszenia dla Rodzin”. Więcej informacji znajduje się we we wpisie oraz na stronie internetowej Stowarzyszenia dla Rodzin.

Logo Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

Nowa niepubliczna Poradni dla Rodziców „Latarnia Morska” – Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

Zapraszamy do skorzystania z oferty nowej niepublicznej Poradni dla Rodziców “Latarnia Morska” utworzoną przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.

Wolne miejsca na Oddziale psychiatrycznym na Ursusie

Zapraszamy dzieci z klas 7-8 szkoły podstawowej do Oddziału Dziennego Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Więcej informacji we wpisie i na stronie internetowej szpitala.

Logo Poradni MOP

Oferta superwizji dla pracowników poradni i szkół – Poradnia MOP

Serdecznie zapraszamy do zapisu na półotwarte grupy superwizyjne w Poradni MOP. Spotkania dają możliwość uzyskania wsparcia i superwizji prowadzonej pracy psychologicznej, terapeutycznej, pedagogicznej, wychowawczej i budowania środowiska wsparcia pomiędzy specjalistami z różnych szkół i poradni. Superwizje prowadzą psychoterapeutki pracujące w Poradni MOP. W każdej z grup są jeszcze wolne miejsca.

Logo Poradni PPP23

Wolne miejsca w grupie wsparcia dla rodziców dzieci z Zespołem Aspergera

Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc w grupie wsparcia dla rodziców dzieci z Zespołem Aspergera. Chętnych rodziców zapraszamy!

Logo MindHealth

Pomoc Psychologiczna w ramach NFZ dla dzieci i młodzieży – Centra Zdrowia Psychicznego MindHealth

Centra Zdrowia Psychicznego MindHealth zapraszają dzieci oraz młodzież do 21 r. ż. do skorzystania z pomocy psychologów i psychoterapeutów w ramach kontraktu z NFZ. Więcej znajdziecie Państwo we wpisie.

Logo Fundacji Rakiety

Pomóż Piotrkowi pokonać chorobę, aby mógł spełniać marzenia

Zbiórka pieniędzy na leczenie chłopca z naszego rejonu. Zachęcamy do wsparcia finansowego Piotrka.

Ulotka Ośrodka leczenia zaburzeń odżywiania Otulenie 01

Oferta Ośrodka leczenia zaburzeń odżywiania “Otulenie”

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Ośrodka leczenia zaburzeń odżywiania “Otulenie”. Szczegóły w załączonej ulotce oraz na stronie internetowej Ośrodka.

Logo Fundacji IKA

Oferta dla rodzin doświadczających przemocy oraz oferta poradnictwa rodzinnego – Fundacja IKA

Pragniemy poinformować, że Fundacja “Ika” im. Iki Szpakowskiej realizuje dwa programy finansowane przez m. st. Warszawa. Obydwa programy są trzyletnie i trwają do listopada 2024 r. Udział w programach jest bezpłatny dla mieszkańców m.st. Warszawy. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

Warszawa

Informacja dla rodziców i prawnych opiekunów dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami dotycząca orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego

Szczegóły we wpisie.

Logo - Fundacja Rozwoju Osobistego

Oferta Fundacji Rozwoju Osobistego “Przystań Rembertów”

Trwają zapisy uczestników do udziału w projekcie Placówka Wsparcie Dziennego w formie podwórkowej “Przystań Rembertów” na 2023 r. Zajęcia skierowane są do rodzin zamieszkujących dzielnicę Rembertów.

Plakat telefonu zaufania 116111

Bezpłatny ogólnopolski telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116111 – Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

116 111 to bezpłatny, ogólnopolski telefon zaufania dla dzieci i młodzieży prowadzony przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Misją telefonu jest zapewnienie wsparcia każdemu dziecku w Polsce, które potrzebuje rozmowy.

UNICEF - ulotka dla Ukrainy

“UNICEF Wspólnie” – platforma informacyjna dla osób z Ukrainy

Platforma informacyjna „UNICEF Wspólnie” to portal internetowy, który gromadzi istotne i ratujące życie informacje, rekomendacje i usługi dla rodziców, młodzieży i dzieci przebywających czasowo poza Ukrainą.

Logo Fundacji Synapsis

Pakiety informacyjne dot. dziecka z autyzmem oraz osób ze spektrum autyzmu – Fundacja Synapsis

Na prośbę Fundacji SYNAPSIS, działającej od ponad 30 lat na rzecz dzieci, młodzieży i dorosłych osób w spektrum autyzmu, udostępniamy Państwu Pakiety zawierające informacje o specyfice zaburzeń autystycznych oraz rekomendacje mogące pomóc w działaniach z udziałem osób w spektrum autyzmu.

Logo Poradni EMKA

Nowa Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna EMKA

Misją placówki EMKA jest kompleksowa pomoc dzieciom i młodzieży z zaburzeniami rozwoju językowego i specyficznymi trudnościami w uczeniu się (dysleksja). Koncepcja merytoryczna poradni wynika z doświadczeń i rekomendacji wypracowanych w Instytucie Badań Edukacyjnych w Warszawie. Świadczymy usługi stacjonarne, telefoniczne oraz online (wideokonferencje).

Oferta dla osób z Ukrainy – Centrum Edukacji i Rozwoju

Centrum to miejsce dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów, gdzie bezpłatnie skorzystają z pomocy psychologicznej, nauki języka polskiego i angielskiego, z klubików dla dzieci i zajęć dla młodzieży.

Logo - Fundacja Rozwoju Osobistego

“Przystań Rembertów” – Fundacja Rozwoju Osobistego

Projekt ,,Przystań Rembertów” jest adresowany do dzieci w wieku 7-16 lat w ramach prowadzonej przez fundację placówkę wsparcia dziennego w formie podwórkowej. Poprzez realizację zadania chcemy stworzyć optymalne możliwości rozwoju i funkcjonowania społecznego, ucząc poprzez zajęcia socjoterapii oraz wsparcia grupowego kluczowych kompetencji społecznych a poprzez pracę wychowawczą realizować działania alternatywne, czyli poszerzać wachlarz form spędzania czasu wolnego przez dzieci i młodzież.

Logo kampanii Przytul dziecko: w centrum mama trzymająca na rękach niemowlę, nad nimi tytuł kampanii

Kajet Rozwojowy – Kampania #przytuldziecko

III Kajet Rozwojowy stworzony został z okazji Dnia Dziecka. Wykorzystaliśmy ten moment, by pochylić się nad sylwetką i trudnościami rozwojowymi tak zwanego „e-dziecka”, czyli dziecka wychowującego się w nadmiernym towarzystwie technologii. W tym Kajecie Rozwojowym znajduje się mnóstwo ważnej, ciekawej teorii przybliżającej temat wpływu nadmiernego kontaktu dziecka z technologią na jego rozwój i kilka przyjemnych zabaw, które pozwolą oderwać się dziecku od ekranu i potrenować istotne umiejętności. To aktywności idealne na wspólny Dzień Dziecka!

Logo Zakochaj się w Warszawie

Nauka uczniów z niepełnosprawnościami w Warszawie. Informacja dla rodziców i opiekunów dzieci przybywających z Ukrainy po 24 lutego

Informacje dla rodziców i opiekunów dotyczące nauki dzieci z niepełnosprawnościami pochodzącymi z Ukrainy.

Logo Druha we mnie masz

Druha we mnie masz / You have a friend in me – Poszukaj z nami przyjaciela

Druha we mnie masz to program stworzony przez polską młodzież w celu niesienia pomocy naszym ukraińskim rówieśnikom (licealistom oraz studentom). Nasze działania skupiają się na dwóch obszarach: zwykłego przyjacielskiego wsparcia (w formie rozmowy, spaceru, wspólnej kawy) oraz pomocy w szkole czy uczelni (zapoznanie z systemem edukacji, wsparcie przy rekrutacji, pomoc z zaaklimatyzowaniem się w nowym miejscu).

Logo CEO

Dla nauczycieli: Materiały, które mogą pomóc w poruszaniu z uczniami tematu wojny w Ukrainie – Centrum Edukacji Obywatelskiej

Drogie Nauczycielki, Drodzy Nauczyciele,
Na bazie dyskusji z webinarium i pytań, które zadawali Państwo w czasie spotkania Centrum Edukacji Obywatelskiej przygotowało szereg materiałów, które mogą pomóc w poruszaniu z uczniami tematu wojny w Ukrainie.

Logo Fundacji HumanDoc

Poradnik dla osób goszczących uchodźców z Ukrainy

Wiele warszawskich rodzin zdecydowało się gościć pod swoim dachem osoby uciekające przed wojną w Ukrainie. Fundacja HumanDoc dzieli się z Państwem krótkim poradnikiem opracowanym przez Katarzynę Podleską, która jest psychologiem i psychotraumatologiem. Pomagajmy z głową i sercem. Rozsądnego wsparcia i sił będziemy potrzebowali wszyscy.

Logo Polskie Forum Migracyjne

Bezpłatny telefon kryzysowy – Polskie Forum Migracyjne

Fundacja Polskie Forum Migracyjne uruchomiła interwencyjny telefon oferujący wsparcie psychologiczne: +48 669 981 038 – Pomoc psychologiczna w języku ukraińskim i rosyjskim, interwencja kryzysowa.

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

Dręczą Cię w szkole, biją na podwórku, boisz się wychodzić z domu? Stałeś się celem ataku w internecie, jest hejt na Ciebie, ktoś wpuścił do sieci Twoje kompromitujące zdjęcie? Zostałeś sam, pogubiłeś się w życiu, straciłeś przyjaciela, nie masz z kim pogadać? 800 12 12 12 – Telefon czynny całą dobę w języku ukraińskim, rosyjskim i polskim.

Uwaga! Wścieklizna u zwierząt!

Odnotowano przypadki wścieklizny na terenie dzielnicy Wesoła Miasta Stołecznego Warszawy oraz w powiecie szydłowieckim. Od 31 grudnia 2021 r., na obszarze zagrożonym wystąpieniem wścieklizny u zwierząt, obowiązuje nakaz szczepienia kotów przeciwko wściekliźnie.

cukrzyca

Uwaga! Niepokojący wzrost zachorowań dzieci na cukrzycę typu 1

Z uwagi na znaczący wzrost zachorowań dzieci na cukrzycę typu 1 prosimy o zapoznanie się z listem prof. Agnieszki Szypowskiej oraz informacjami dotyczącymi objawów cukrzycy u dzieci.

Logo Poradni PPP23

Trudności emocjonalne dzieci i młodzieży w rzeczywistości pocovidovej – wykład Anny Płaczkiewicz

Zapraszamy Państwa do obejrzenia wykładu Anny Płaczkiewicz – psychologa i pychoterapeuty z naszej Poradni na temat trudności emocjonalnych dzieci i młodzieży wynikających z pandemii i długotrwałej izolacji.

Logo Grupa Wsparcia

Darmowa platforma wsparcia dla młodzieży i uczniów dostępna w aplikacji mobilnej

GrupaWsparcia.pl to w pełni darmowy i anonimowy portal dla ludzi szukających pomocy i wzajemnego zrozumienia. Bezpieczna przestrzeń, gdzie wraz z innymi możesz walczyć z depresją, uzależnieniem i innymi życiowymi kryzysami. 

Plakat - wsparcie psychologiczne MEN

Bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i opiekunów oraz nauczycieli

Dręczą Cię w szkole, biją na podwórku, boisz się wychodzić z domu? Zadzwoń pod bezpłatny numer 800 12 12 12. To telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Możesz też napisać do ekspertów na czacie, który znajdziesz na stronie. Nie musisz się przedstawiasz ani mówić, skąd dzwonisz. Możesz pozostać całkowicie anonimowy.

Plakat Linia Dzieciom

Całodobowa, bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, nauczycieli i rodziców

Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych. Wiele z nich pada ofiarą przemocy i agresji – słownej i fizycznej ze strony rówieśników i dorosłych, są coraz bardziej samotni, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach. Dzięki nowej infolinii będą mogli skontaktować się ze specjalistami z Fundacji 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

Logo Fundacji Zobacz Jestem

Depresja – informator dla rodziców i opiekunów

Zapraszamy do pobierania i udostępniania broszury na temat depresji pojawiającej się u dzieci i młodzieży skierowanej do rodziców, mieszkańców m.st. Warszawy. Celem projektu jest dostarczenie przystępnej wiedzy o depresji, która jest poważną chorobą.

logo

Akcja #ZnajdźCzasNaCzytanie! Nie zostawiaj dziecka przed ekranem

#ZnajdźCzasNaCzytanie to kolejna akcja Fundacji Powszechnego Czytania, w której zachęcamy do świadomego ‘odrywania’ dzieci (i siebie samych też!) od ekranów na rzecz książek. Social media nie pomagają dzieciom w rozwoju, a wspólne czytanie książek – zdecydowanie tak!

Logo kampanii Przytul dziecko: w centrum mama trzymająca na rękach niemowlę, nad nimi tytuł kampanii

#przytuldziecko

Przytulanie dziecka ma potężną moc. Efekty przytulania są większe, niż może się wydawać. Dlatego powstała kampania społeczna #przytuldziecko. Misją kampanii jest uświadomienie roli przytulania tym, którzy jej nie znają i przypomnienie jej tym, którzy zapomnieli. Powodów, dla których warto przytulać dziecko jest mnóstwo. Zapraszamy do poczytania!

Logo Poradni PPP23

[Dla Rodziców i Nauczycieli] Ocenianie i pomoc psychologiczna w nauczaniu zdalnym. Zbiór dobrych praktyk i tych do przemyślenia 🙂

Zachęcamy Was do zapoznania się z poniższą lekturą. To zbiór dobrych praktyk z zakresu oceniania i pomocy psychologicznej w nauczaniu zdalnym oraz tych, które wciąż wymagają dopracowania.

Logo Poradni PPP23

Koronawirus. Jak wspierać osoby z problemami zdrowia psychicznego. Gdzie szukać pomocy? [KONTAKTY]

Czas epidemii jest szczególnie trudny dla osób doświadczających problemów zdrowia psychicznego. Poczucie niepewności i zagrożenia, strach przed nieznanym i zmiana codziennego rytmu życia wpływają negatywnie na nasz dobrostan psychiczny. Dlatego warto wiedzieć, gdzie można szukać pomocy.

Wsparcie psychologiczne dla osób przeżywających kryzys psychiczny

W związku z sytuacją wynikającą z zagrożenia zarażeniem koronawirusem COVID-19, organizowanie jest wsparcie psychologiczne dla osób przeżywających kryzys psychiczny telefonicznie oraz  on-line.

Infolinia dla dzieci ITAKA: z lewej strony symbol fundacji, prawa nazwa fundacji

Infolinia dla dzieci i młodzieży

Każda młoda osoba, która zechce porozmawiać o swoich problemach, może zadzwonić pod bezpłatny numer 800 080 222 i uzyskać pomoc od doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników – całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli.