AKTUALNOŚCI

Logo Poradni PPP23

Wytyczne dla rodziców przed wizytą w Poradni

W związku z zagrożeniem koronawirusem SARS-CoV-2 wprowadza się w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 23 działania mające na celu minimalizowanie ryzyka zarażenia i rozprzestrzeniania się wirusa. Zachęcamy do zapoznania się!

Logo Budżet Obywatelski

Budżet Obywatelski 2022

W tej edycji Budżetu Obywatelskiego Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 23 w Warszawie rekomenduje dwa projekty. Zagłosuj przez Internet lub wypełnij kartę do głosowania w Urzędzie Dzielnicy! Głosowanie trwa od 15 do 30 czerwca 2021 r.

Warsztaty doskonalenia kompetencji wychowawczych dla Rodziców – Stowarzyszenie dla Rodzin

Stowarzyszenie dla Rodzin zaprasza rodziców do skorzystania z czerwcowej edycji nieodpłatnych warsztatów doskonalenia kompetencji wychowawczych.

UWAGA! Wścieklizna u lisów!

Kolejne przypadki wścieklizny u lisów wolno żyjących na terenie województwa mazowieckiego. 13 maja br. Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii poinformował o wykryciu 18. przypadku wścieklizny u lisa na terenie województwa mazowieckiego w 2021 r.

Logo Poradni PPP23

WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE W KONTEKŚCIE PANDEMII

Wsparcie psychologiczne po pandemii dla rodziców, wychowawców i nauczycieli. Tutaj znajdziecie Państwo adresy i szereg materiałów pomocnych w obecnym i nadchodzącym czasie.

Pismo MKO MOP logo

Dyżur telefoniczny – wsparcie dla rodziców dla rodziców, wychowawców i nauczycieli – Poradnia MOP

Telefoniczne wsparcie psychologiczne dla rodziców, wychowawców i nauczycieli – dodatkowa pomoc psychologiczna w sytuacjach związanych z pandemią, szkołą zdalną oraz powrotem do szkoły stacjonarnej.

„Bliżej rodziców IV” – warsztaty online – Fundacja Bliżej

Zapraszamy rodziców dzieci w wieku 0-6 lat do udziału w warsztatach psychoedukacyjnych, seminariach rozwojowych, grupach wsparciowo-rozwojowych, słowem: w projekcie szeroko rozwijającym kompetencje opiekuńczo-wychowawcze.

Nieodpłatna pomoc psychologiczna dla dzieci – Poradnia Rodzinna Stowarzyszenia dla Rodzin

Stowarzyszenie dla Rodzin prowadzi nieodpłatną pomoc psychologiczną (w tym terapeutyczną) dla dzieci od 5 roku życia. Z programu mogą skorzystać mieszkańcy Województwa Mazowieckiego, rodziny z dziećmi, które przeżywają trudności opiekuńczo-wychowawcze, trudne lub kryzysowe sytuacje rodzinne i życiowe. Zapraszamy zwłaszcza rodziny, których dzieci albo są zagrożone umieszczeniem w pieczy zastępczej lub tam czasowo przebywają.

Zdjęcie Logo Ingenium

„Młodzi ludzie i uzależnienia” – bezpłatne warsztaty w Centrum Ingenium

Serdecznie zapraszamy Rodziców  na bezpłatne spotkanie warsztatowo-wykładowe „Młodzi ludzie i uzależnienia. Droga do porozumienia między Rodzicem a Nastolatkiem.” Spotkanie skierowane jest do Rodziców, którzy chcą zdobyć  wiedzę, na temat profilaktyki uzależnień, rozwoju uzależnienia oraz poznać sposoby rozmawiania z Nastolatkiem na tematy związane z używaniem/uzależnieniem.

Logo Kampania społęczna Szkoła Od Nowa

Kampania społeczna SZKOŁA-OD-NOWA

W celu pokazania, jak bardzo pandemia wpływa na zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży, przygotowano zestaw danych, które mogą pomóc ukazać skalę problemu. Zachęcamy do zapoznania się!

Bezpłatne warsztaty dla patchworkowych rodziców – wolne miejsca – Stowarzyszenie Aslan

Stowarzyszenie Aslan organizuje cykl bezpłatnych warsztatów przeznaczonych dla rodziców tworzących rodziny rekonstruowane (patchworkowe). Warsztaty są bezpłatne. Zapraszamy!

Zdjęcie Logo OPTA

Warsztat online dla rozstających się rodziców – Stowarzyszenie OPTA

Jeżeli podjęłaś/podjąłeś decyzję o rozwodzie, nie masz pewności, jak rozmawiać o tym z dzieckiem, chcesz się dowiedzieć, czego w rozwodzie boją się dzieci, nie wiesz jak poradzić sobie z ogromnym stresem i napięciem, zastanawiasz się, jak zorganizować życie sobie i dziecku w nowej sytuacji, chcesz się dowiedzieć, jak budować rodzicielski plan wychowawczy to te warsztaty są dla Ciebie!

Logo Grupa Wsparcia

Darmowa platforma wsparcia dla młodzieży i uczniów dostępna w aplikacji mobilnej

GrupaWsparcia.pl to w pełni darmowy i anonimowy portal dla ludzi szukających pomocy i wzajemnego zrozumienia. Bezpieczna przestrzeń, gdzie wraz z innymi możesz walczyć z depresją, uzależnieniem i innymi życiowymi kryzysami. 

Wiosna w związku plakat

Cykl bezpłatnych webinarów „Wiosna w związku” – Specjalistyczna Poradnia Rodzinna Dzielnicy Wawer

Wiosna jest czasem, w którym wszystko budzi się do życia. Kojarzy się z nadzieją i nowym początkiem. Ta przyrodnicza rzeczywistość może być inspiracją do zmierzenia się z problemami w związku, z którymi borykamy się od jakiegoś czasu, wypracowania nowych rozwiązań i zmotywowania się do codziennego dbania o relacje.

Logo Poradni PPP23

Strefa Doradztwa Zawodowego 2021

Wasze dziecko stoi przed wyborem szkoły i zastanawiacie się, w jaki sposób możecie je wesprzeć? Tutaj znajdziecie Państwo informacje na temat procesu rekrutacji oraz czynników, które należy wziąć pod uwagę przy planowaniu dalszej edukacji.

Zdjęcie Logo OPTA

Grupa terapeutyczna „W rodzinie siła 2” – Stowarzyszenie OPTA

Zapraszamy młodzież w wieku 12-14 lat i ich rodziców do udziału w grupie terapeutycznej. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami!

Zdjęcie Ulotka - Psychologiczne centrum wsparcia

Psychologiczne centrum wsparcia dla uczniów, rodziców i nauczycieli

Dla dzieci, młodzieży, dorosłych, którzy nie wiedzą jak pomóc dziecku. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami

Zdjęcie logo SOTIS

Autyzm: Badanie przesiewowe dziecka – Centrum Terapii Autyzmu SOTIS

Niepokoicie się Państwo rozwojem swojego dziecka? Wizyta u dobrego specjalisty jest utrudniona np. z powodu pandemii? Zapraszamy na badania przesiewowe online pod kątem ryzyka zaburzeń ze spektrum autyzmu.

Plakat Linia Dzieciom

Całodobowa, bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, nauczycieli i rodziców

Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych. Wiele z nich pada ofiarą przemocy i agresji – słownej i fizycznej ze strony rówieśników i dorosłych, są coraz bardziej samotni, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach. Dzięki nowej infolinii będą mogli skontaktować się ze specjalistami z Fundacji 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

Logo Poradni Zawsze Jest Jakieś Wyjście

Poradnia on-line „Zawsze Jest Jakieś Wyjście”

Poradnia on-line „Zawsze Jest Jakieś Wyjście” powstała w odpowiedzi na zagrożenia wynikające ze stanu pandemii i potrzebę zwiększenia dostępności pomocy psychologicznej dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Portal wspiera współpracę międzysektorową w zakresie ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Poza indywidualnym spotkaniem umożliwia specjalistom wspólną grupową konsultację dotyczącej podopiecznego.

Pismo MKO

Depresja – informator dla rodziców i opiekunów

Zapraszamy do pobierania i udostępniania broszury na temat depresji pojawiającej się u dzieci i młodzieży skierowanej do rodziców, mieszkańców m.st. Warszawy. Celem projektu jest dostarczenie przystępnej wiedzy o depresji, która jest poważną chorobą.

logo

Akcja #ZnajdźCzasNaCzytanie! Nie zostawiaj dziecka przed ekranem

#ZnajdźCzasNaCzytanie to kolejna akcja Fundacji Powszechnego Czytania, w której zachęcamy do świadomego ‘odrywania’ dzieci (i siebie samych też!) od ekranów na rzecz książek. Social media nie pomagają dzieciom w rozwoju, a wspólne czytanie książek – zdecydowanie tak!

Plakat Stowarzyszenia dla Rodzin

Nieodpłatne konsultacje dla rodziców w czasie pandemii COVID-19 (Stowarzyszenie Dla Rodzin)

Oferta nieodpłatnych konsultacji dla rodziców w czasie pandemii COVID-19 (Stowarzyszenie Dla Rodzin). Zapraszamy!

Oferta bezpłatnych zajęć on-line Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego „Stowarzyszenie dla Rodzin”

Zapraszamy do skorzystania z oferty bezpłatnych zajęć on-line Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego „Stowarzyszenie dla Rodzin”.

Logo Poradni PPP23

Budżet Obywatelski 2021 – Dziękujemy za głosy!

Bardzo dziękujemy za oddane głosy w Budżecie Obywatelskim na nasze projekty: „Wolni od smartfonów-cykl wykładów dla rodziców i młodzieży oraz warsztatów dla dzieci” i „Uważne Dzieci Odnoszą Sukcesy – trening słuchowy dla dzieci”. Ponieważ tematyka proponowanych projektów jest ważna i interesująca dla mieszkańców naszej dzielnicy, przygotowujemy się na 2022 rok 🙂 Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów! Do przyszłego głosowania!

Zdjęcie Oferta grupowa Towarzystwa Przyjaciół Młodzieży

Oferta grupowa Towarzystwa Przyjaciół Młodzieży

Oferta Towarzystwa Przyjaciół Młodzieży

Logo Poradni PPP23

Edukacja domowa w roku szkolnym 2020/2021

Edukacja domowa w roku szkolnym 2020/2021 Zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 12 sierpnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19,  w roku szkolnym 2020/2021 nie stosuje się przepisów art.37 ust.2 pkt.2 lit. a Ustawy Prawo oświatowe, co oznacza, […]

Logo języka migowego - granatowe dłonie na białym tle

Informacja dla osób głuchych i słabosłyszących

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 23 w Warszawie umożliwia osobom głuchym lub słabosłyszącym korzystanie z pomocy tłumacza języka migowego online. Instrukcję znajdziecie Państwo w tym wpisie.

Psychologiczne Centrum Wsparcia dla Rodziców i Uczniów

Od 25.03.2020 r. można znaleźć dodatkową pomoc psychologiczną w trudnych sytuacjach związanych z pandemią koronawirusa. Rodzice/opiekunowie nastolatków, a także pracujący z nauczyciele, psychologowie szkolni mogą skorzystać ze wsparcia.

Logo kampanii Przytul dziecko: w centrum mama trzymająca na rękach niemowlę, nad nimi tytuł kampanii

#przytuldziecko

Przytulanie dziecka ma potężną moc. Efekty przytulania są większe, niż może się wydawać. Dlatego powstała kampania społeczna #przytuldziecko. Misją kampanii jest uświadomienie roli przytulania tym, którzy jej nie znają i przypomnienie jej tym, którzy zapomnieli. Powodów, dla których warto przytulać dziecko jest mnóstwo. Zapraszamy do poczytania!

Awers ulotki dotyczącego opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży Petra Medica; na dole opis trudności

Wsparcie psychologiczne i psychoterapeutyczne dla dzieci i młodzieży

Wsparcie psychologiczne i psychoterapeutyczne dla dzieci i młodzieży  

Logo Poradni PPP23

Skontaktuj się ze specjalistą

SKONTAKTUJ SIĘ ZE SPECJALISTĄ Telefon ogólny do Poradni: (22) 760 03 87 (czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00-18:00) E-mail: ppp23@edu.um.warszawa.pl Zespół ds. Małego Dziecka (0-6 lat): Joanna Goska – psycholog, psychoterapeuta Aleksandra Wielgosz – psycholog (j. angielski) Tomasz Wnuk – psycholog Marta Chorzela – psycholog Alicja Kubas – pedagog Jolanta Matuszewska – neurologopeda […]

Logo Poradni PPP23

Gotowość szkolna dziecka

Zachęcamy Państwa do wykonania przesiewowego badania z zakresu gotowości szkolnej samodzielnie w domu. Tutaj znajdziecie Państwo artykuły, które pomogą ocenić mocne oraz słabe strony Waszego dziecka, a także wskazówki do dalszej pracy.

Logo Poradni PPP23

[Dla Rodziców i Nauczycieli] Ocenianie i pomoc psychologiczna w nauczaniu zdalnym. Zbiór dobrych praktyk i tych do przemyślenia 🙂

Drodzy Rodzice i Nauczyciele, Zachęcamy Was do zapoznania się z poniższą lekturą. To zbiór dobrych praktyk z zakresu oceniania i pomocy psychologicznej w nauczaniu zdalnym oraz tych, które wciąż wymagają dopracowania: Ocenianie i pomoc psychologiczna w nauczani zdalnym – dobre praktyki (pdf; 193 KB; PL)

Oswoić

Oswoić koronawirusa

Logo Poradni PPP23

Koronawirus. Jak wspierać osoby z problemami zdrowia psychicznego. Gdzie szukać pomocy? [KONTAKTY]

Czas epidemii jest szczególnie trudny dla osób doświadczających problemów zdrowia psychicznego. Poczucie niepewności i zagrożenia, strach przed nieznanym i zmiana codziennego rytmu życia wpływają negatywnie na nasz dobrostan psychiczny. Dlatego warto wiedzieć, gdzie można szukać pomocy. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem, który znajdziecie Państwo pod tym linkiem: Koronawirus. Jak wspierać osoby z problemami zdrowia […]

Wsparcie psychologiczne dla osób przeżywających kryzys psychiczny

Wsparcie psychologiczne dla osób przeżywających kryzys psychiczny W związku z sytuacją wynikającą z zagrożenia zarażeniem koronawirusem COVID-19, organizowanie jest wsparcie psychologiczne dla osób przeżywających kryzys psychiczny telefonicznie oraz  on-line:

Zadbajmy o rodzinę „Dwie godziny dla Rodziny”

Akcja Dwie Godziny dla Rodziny jest kampanią społeczną na rzecz głębokich relacji rodzinnych, aby być razem, a nie „obok siebie”. Zatrzymajmy się na tę chwilę, przyjrzyjmy się sobie i naszym rodzinom.

Logo Poradni PPP23

Apel ws. profilaktyki zakażeń wirusowych (m.in. koronawirus)

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną oraz odnotowanym pierwszym przypadkiem pojawienia się koronawirusa w Polsce Ministerstwo Zdrowia oraz Główny Inspektorat Sanitarny apelują o zachowanie zwiększonej higieny osobistej własnej oraz dzieci. Więcej informacji na temat koronawirusa znajdzie Państwo na stronie www.gov.pl/web/koronawirus Przypominamy także, że Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 23 prowadzi badania diagnostyczne wyłącznie dzieci zdrowych. Badanie dzieci […]

Infolinia dla dzieci ITAKA: z lewej strony symbol fundacji, prawa nazwa fundacji

Infolinia dla dzieci i młodzieży

Została uruchomiona całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Każda młoda osoba, która zechce porozmawiać o swoich problemach, może zadzwonić pod bezpłatny numer 800 080 222 i uzyskać pomoc od doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników. Infolinię prowadzi Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Organizacja ta została wybrana w konkursie […]

Pokonaj fobię - awers plakatu

Pokonaj fobię dzięki wirtualnej rzeczywistości!

VR Mind Tomorrow Jesteś nieśmiały? Odczuwasz silny lęk podczas wystąpień publicznych? Masz problem w nawiązywaniu kontaktów społecznych? Zwykłe sytuacje są dla Ciebie źródłem stresu i niepokoju? Weź udział w bezpłatnych badaniach klinicznych, w których zespół specjalistów pomoże Ci przełamać swój strach, wykorzystując innowacyjną technologię wirtualnej rzeczywistości. Dzięki realistycznym symulacjom, chcemy udoskonalić możliwości terapii poznawczo-behawioralnej, która […]