AKTUALNOŚCI

Logo Poradni

Wytyczne dla rodziców przed wizytą w Poradni

W związku z zagrożeniem koronawirusem SARS-CoV-2 wprowadza się w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 23 działania mające na celu minimalizowanie ryzyka zarażenia i rozprzestrzeniania się wirusa. Zachęcamy do zapoznania się!

Plakat Linia Dzieciom

Całodobowa, bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, nauczycieli i rodziców

Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych. Wiele z nich pada ofiarą przemocy i agresji – słownej i fizycznej ze strony rówieśników i dorosłych, są coraz bardziej samotni, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach. Dzięki nowej infolinii będą mogli skontaktować się ze specjalistami z Fundacji 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

Logo Poradni Zawsze Jest Jakieś Wyjście

Poradnia on-line „Zawsze Jest Jakieś Wyjście”

Poradnia on-line „Zawsze Jest Jakieś Wyjście” powstała w odpowiedzi na zagrożenia wynikające ze stanu pandemii i potrzebę zwiększenia dostępności pomocy psychologicznej dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Portal wspiera współpracę międzysektorową w zakresie ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Poza indywidualnym spotkaniem umożliwia specjalistom wspólną grupową konsultację dotyczącej podopiecznego.

Depresja – informator dla rodziców i opiekunów

Zapraszamy do pobierania i udostępniania broszury na temat depresji pojawiającej się u dzieci i młodzieży skierowanej do rodziców, mieszkańców m.st. Warszawy. Celem projektu jest dostarczenie przystępnej wiedzy o depresji, która jest poważną chorobą.

Logo Poradni

Wsparcie dla dzieci, młodzieży i rodziców w okresie ferii zimowych

W czasie ferii zapraszamy osoby zainteresowane wsparciem psychologicznym do skorzystania z infolinii telefonicznej. Podczas dyżuru można uzyskać poradę, informację lub pokierowanie do odpowiedniej instytucji.

Dyżur telefoniczny dla rodziców / wychowawców / nauczycieli w roku szkolnym 2020/2021 (Poradnia MOP)

Rodzice/opiekunowie nastolatków, a także pracujący z nimi wychowawcy, nauczyciele, psychologowie szkolni mogą skorzystać ze wsparcia, jakie oferuje Poradnia Specjalistyczna MOP. W poniedziałki w godzinach 10:00-14:00 dyżur telefoniczny pod numerem: 519 047 372 pełnią psychologowie-psychoterapeuci.

Akcja #ZnajdźCzasNaCzytanie! Nie zostawiaj dziecka przed ekranem

#ZnajdźCzasNaCzytanie to kolejna akcja Fundacji Powszechnego Czytania, w której zachęcamy do świadomego ‘odrywania’ dzieci (i siebie samych też!) od ekranów na rzecz książek. Social media nie pomagają dzieciom w rozwoju, a wspólne czytanie książek – zdecydowanie tak!

Logo Poradni

Czasowe zawieszenie zajęć w kontakcie bezpośrednim (9-15 listopada 2020 r.)

W związku z potwierdzonym wynikiem testu na Covid-19 u pracownika Poradni, decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w m.st. Warszawa wszystkie zajęcia odbywające się w kontakcie bezpośrednim zostają zawieszone od 9 do 15 listopada b.r.

Logo Poradni

Czasowe zawieszenie zajęć w kontakcie bezpośrednim

W związku z opinią Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, w dniach 4 i 5 listopada b.r. w Poradni zostają zawieszone zajęcia odbywające się w kontakcie bezpośrednim. Klienci będą mogli kontaktować się z sekretariatem Poradni mailowo i telefonicznie w godzinach 8-16.

Plakat Stowarzyszenia dla Rodzin

Nieodpłatne konsultacje dla rodziców w czasie pandemii COVID-19 (Stowarzyszenie Dla Rodzin)

Oferta nieodpłatnych konsultacji dla rodziców w czasie pandemii COVID-19 (Stowarzyszenie Dla Rodzin). Zapraszamy!

Oferta bezpłatnych zajęć on-line Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego „Stowarzyszenie dla Rodzin”

Zapraszamy do skorzystania z oferty bezpłatnych zajęć on-line Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego „Stowarzyszenie dla Rodzin”.

Plakat Młodzieżowej grupy wsparcia - Poradnia MOP

Młodzieżowa grupa wsparcia – Poradnia MOP

Zachęcamy do wzięcia udział w Młodzieżowej grupie wsparcia w Poradni MOP.

Logo Poradni

Budżet Obywatelski 2021 – Dziękujemy za głosy!

Bardzo dziękujemy za oddane głosy w Budżecie Obywatelskim na nasze projekty: „Wolni od smartfonów-cykl wykładów dla rodziców i młodzieży oraz warsztatów dla dzieci” i „Uważne Dzieci Odnoszą Sukcesy – trening słuchowy dla dzieci”. Ponieważ tematyka proponowanych projektów jest ważna i interesująca dla mieszkańców naszej dzielnicy, przygotowujemy się na 2022 rok 🙂 Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów! Do przyszłego głosowania!

Oferta grupowa Towarzystwa Przyjaciół Młodzieży

Oferta grupowa Towarzystwa Przyjaciół Młodzieży

Oferta Towarzystwa Przyjaciół Młodzieży

Plakat warsztatów "Teraz ja" TPM

Grupa rozwoju osobistego „Teraz ja” (Towarzystwo Przyjaciół Młodzieży)

Oferta Towarzystwa Przyjaciół Młodzieży

Logo Poradni

Edukacja domowa w roku szkolnym 2020/2021

Edukacja domowa w roku szkolnym 2020/2021 Zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 12 sierpnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19,  w roku szkolnym 2020/2021 nie stosuje się przepisów art.37 ust.2 pkt.2 lit. a Ustawy Prawo oświatowe, co oznacza, […]

Logo języka migowego - granatowe dłonie na białym tle

Informacja dla osób głuchych i słabosłyszących

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 23 w Warszawie umożliwia osobom głuchym lub słabosłyszącym korzystanie z pomocy tłumacza języka migowego online. Instrukcję znajdziecie Państwo w tym wpisie.

Plakat zajęć Porozumienie bez przemocy: na górze centralnie wymienione są placówki realizujące projekt, w centrum tytuł warsztatów, po prawej i lewej stronie żyrafy, niżej centralnie informacja o zajęciach i zapisach. Na samym dole: lewa - logo Poradni, centralnie - logo biblioteki, prawa - logo budżetu obywatelskiego

Warsztaty „Porozumienie bez przemocy”

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 23 oraz Biblioteka Publiczna w Wesołej zapraszają rodziców na cykl warsztatów „Porozumienie bez przemocy”. Są to warsztaty dla osób dorosłych z wykorzystaniem metody Marshalla Rosenberga. Zajęcia poprowadzi pedagog, psychoedukator z doświadczeniem w prowadzeniu warsztatów z komunikacji i rozwoju osobistego dla osób w każdym wieku. Serdecznie zapraszamy!

Psychologiczne Centrum Wsparcia dla Rodziców i Uczniów

Psychologiczne Centrum Wsparcia dla Rodziców i Uczniów W Warszawie działa Psychologiczne Centrum Wsparcia dla Rodziców i Uczniów. Można tam znaleźć pomoc w trudnych sytuacjach związanych z pandemią koronawirusa. Chodzi przede wszystkim o edukację, która odbywa się teraz zdalnie. Wsparcie psychologiczne dla rodziców i uczniów Rodzic może otrzymać wskazówki/porady dotyczące postępowania z dziećmi, które znalazły się […]

Logo kampanii Przytul dziecko: w centrum mama trzymająca na rękach niemowlę, nad nimi tytuł kampanii

#przytuldziecko

Przytulanie dziecka ma potężną moc. Efekty przytulania są większe, niż może się wydawać. Dlatego powstała kampania społeczna #przytuldziecko. Misją kampanii jest uświadomienie roli przytulania tym, którzy jej nie znają i przypomnienie jej tym, którzy zapomnieli. Powodów, dla których warto przytulać dziecko jest mnóstwo. Zapraszamy do poczytania!

Awers ulotki dotyczącego opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży Petra Medica; na dole opis trudności

Wsparcie psychologiczne i psychoterapeutyczne dla dzieci i młodzieży

Wsparcie psychologiczne i psychoterapeutyczne dla dzieci i młodzieży  

Logo Poradni

Skontaktuj się ze specjalistą

Skontaktuj się ze specjalistą Telefon ogólny do Poradni: (22) 760 03 87 (czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16) E-mail: ppp23@edu.um.warszawa.pl Zespół ds. Małego Dziecka (0-6 lat): Joanna Goska – psycholog, psychoterapeuta Aleksandra Wielgosz – psycholog (j. angielski) Tomasz Wnuk – psycholog Magdalena Łuszkiewicz – pedagog (j. angielski) Jolanta Matuszewska – neurologopeda Ilona Michalec […]

Logo Poradni

Zasady funkcjonowania Poradni od 1 września 2020 r.

Wszystkich Państwa, którzy planują wizytę w Poradni zachęcamy do zapoznania się z zasadami obowiązującymi na terenie naszej placówki w okresie trwania pandemii.

Logo Poradni

Gotowość szkolna dziecka

Zachęcamy Państwa do wykonania przesiewowego badania z zakresu gotowości szkolnej samodzielnie w domu. Tutaj znajdziecie Państwo artykuły, które pomogą ocenić mocne oraz słabe strony Waszego dziecka, a także wskazówki do dalszej pracy.

Logo Poradni

[Dla Rodziców i Nauczycieli] Ocenianie i pomoc psychologiczna w nauczaniu zdalnym. Zbiór dobrych praktyk i tych do przemyślenia 🙂

Drodzy Rodzice i Nauczyciele, Zachęcamy Was do zapoznania się z poniższą lekturą. To zbiór dobrych praktyk z zakresu oceniania i pomocy psychologicznej w nauczaniu zdalnym oraz tych, które wciąż wymagają dopracowania: Ocenianie i pomoc psychologiczna w nauczani zdalnym – dobre praktyki (pdf; 193 KB; PL)

Oswoić koronawirusa

Logo Poradni

Koronawirus. Jak wspierać osoby z problemami zdrowia psychicznego. Gdzie szukać pomocy? [KONTAKTY]

Czas epidemii jest szczególnie trudny dla osób doświadczających problemów zdrowia psychicznego. Poczucie niepewności i zagrożenia, strach przed nieznanym i zmiana codziennego rytmu życia wpływają negatywnie na nasz dobrostan psychiczny. Dlatego warto wiedzieć, gdzie można szukać pomocy. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem, który znajdziecie Państwo pod tym linkiem: Koronawirus. Jak wspierać osoby z problemami zdrowia […]

Logo Poradni

Strefa Doradztwa Zawodowego

Wasze dziecko stoi przed wyborem szkoły i zastanawiacie się, w jaki sposób możecie je wesprzeć? Tutaj znajdziecie Państwo informacje na temat procesu rekrutacji oraz czynników, które należy wziąć pod uwagę przy planowaniu dalszej edukacji.

Wsparcie psychologiczne dla osób przeżywających kryzys psychiczny

Wsparcie psychologiczne dla osób przeżywających kryzys psychiczny W związku z sytuacją wynikającą z zagrożenia zarażeniem koronawirusem COVID-19, organizowanie jest wsparcie psychologiczne dla osób przeżywających kryzys psychiczny telefonicznie oraz  on-line:

Zadbajmy o rodzinę „Dwie godziny dla Rodziny”

Akcja Dwie Godziny dla Rodziny jest kampanią społeczną na rzecz głębokich relacji rodzinnych, aby być razem, a nie „obok siebie”. Zatrzymajmy się na tę chwilę, przyjrzyjmy się sobie i naszym rodzinom.

Logo Poradni

Apel ws. profilaktyki zakażeń wirusowych (m.in. koronawirus)

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną oraz odnotowanym pierwszym przypadkiem pojawienia się koronawirusa w Polsce Ministerstwo Zdrowia oraz Główny Inspektorat Sanitarny apelują o zachowanie zwiększonej higieny osobistej własnej oraz dzieci. Więcej informacji na temat koronawirusa znajdzie Państwo na stronie www.gov.pl/web/koronawirus Przypominamy także, że Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 23 prowadzi badania diagnostyczne wyłącznie dzieci zdrowych. Badanie dzieci […]

Infolinia dla dzieci ITAKA: z lewej strony symbol fundacji, prawa nazwa fundacji

Infolinia dla dzieci i młodzieży

Została uruchomiona całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Każda młoda osoba, która zechce porozmawiać o swoich problemach, może zadzwonić pod bezpłatny numer 800 080 222 i uzyskać pomoc od doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników. Infolinię prowadzi Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Organizacja ta została wybrana w konkursie […]

Udostępniamy i pomagamy!

Leczenie Kamila Kopacza   Kamil jest cudownym, przemiłym chłopcem, który musi żyć, dlatego prosimy o wsparcie i wpłaty. Czasu jest mało, bo guz rośnie. Wpłacajcie, Kochani, tyle ile możecie i udostępniajcie zbiórkę jak najszerzej. Oto słowa rodziców Kamila: „W kwietniu 2019 r. nasz świat legł w gruzach. Dowiedzieliśmy się, że nasz jedyny syn Kamil ma […]

Pokonaj fobię - awers plakatu

Pokonaj fobię dzięki wirtualnej rzeczywistości!

VR Mind Tomorrow Jesteś nieśmiały? Odczuwasz silny lęk podczas wystąpień publicznych? Masz problem w nawiązywaniu kontaktów społecznych? Zwykłe sytuacje są dla Ciebie źródłem stresu i niepokoju? Weź udział w bezpłatnych badaniach klinicznych, w których zespół specjalistów pomoże Ci przełamać swój strach, wykorzystując innowacyjną technologię wirtualnej rzeczywistości. Dzięki realistycznym symulacjom, chcemy udoskonalić możliwości terapii poznawczo-behawioralnej, która […]