GOTOWOŚĆ SZKOLNA DZIECKA

Zapraszamy Państwa do lektury materiałów dotyczących gotowości szkolnej dziecka przygotowanych przez specjalistów z naszej Poradni. Tutaj znajdziecie Państwo pakiet najważniejszych informacji:

– czym jest gotowość szkolna?
– dlaczego jej osiągnięcie przez dziecko jest tak ważne?
– jakie umiejętności wchodzą w zakres gotowości szkolnej?
– czy można samodzielnie w domu stymulować dziecko w celu jej osiągnięcia?
– jak wygląda diagnoza gotowości szkolnej w naszej Poradni?

Przygotowane przez nas artykuły pomogą ocenić mocne oraz słabe strony Waszego dziecka, dzięki czemu będziecie Państwo mogli stymulować je w rozwoju. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu pod adresem e-mail: sekretariat.ppp23@eduwarszawa.pl.

Dziecko układające kolorowe klocki

Diagnoza gotowości szkolnej w Poradni

Decyzja o posłaniu dziecka do klasy pierwszej nie należy do łatwych. Z tego artykułu dowiecie się Państwo czym jest gotowość szkolna i jak wygląda jej diagnoza w naszej Poradni.

kolorowe przybory szkolne

Jak rozwijać gotowość szkolną – ćwiczenia praktyczne

W artykule znajdziecie Państwo ćwiczenia mające na celu rozwijanie umiejętności niezbędnych do osiągnięcia gotowości szkolnej przez dziecko.

Zdjęcie Kolorowe liczydło

Dziecięca matematyka

Często słyszę od rodziców, że nauka w klasach I-III jest czymś bardzo łatwym i nie należy się nią zbytnio przejmować, nawet jeśli dziecko na tym etapie napotka jakieś trudności. Rodzice liczą na to, że dziecko „wyrośnie”, albo, że problem sam zniknie. Artykuł poświęcony rozwojowi myślenia matematycznego u dzieci pięcio-, sześcioletnich mających rozpocząć naukę w klasie I szkoły podstawowej.

rodzic trzyma dziecko za rękę

Ocena rodzicielska gotowości szkolnej

Przedstawiamy narzędzie, które zostało przygotowane w celu pomocy rodzicom w samodzielniej ocenie rozwoju dziecka pod kątem przygotowania do nauki w klasie pierwszej. Tutaj znajdziecie Państwo pytania dotyczące rozwoju dziecka pogrupowane w kategorie. Dzięki nim będziecie mogli ocenić nie tylko, czy dziecko tę gotowość osiągnęło, ale także sprawdzić, która sfera rozwoju jest ich mocną strona, a która wymaga wsparcia.

Zachęcamy także do zapoznania się z pozostałymi artykułami w dziale
Nasze publikacje