MATERIAŁY ON-LINE DLA DZIECI, RODZICÓW I WYCHOWAWCÓW

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami i życzymy dobrej zabawy!

Okulary na tle tablicy okulistyczej

Usprawnianie percepcji wzrokowej

Percepcja wzrokowa jest czynnikiem warunkującym tempo i poprawność czytania. Zachęcamy do przejrzenia materiałów, które ją wspomogą!

Uśmiechający się chłopiec w słuchawkach słuchający muzyki

Usprawnianie percepcji słuchowej

Bez dobrze rozwiniętej percepcji słuchowej trudno jest bezbłędnie czytać i pisać. Zachęcamy do przejrzenia materiałów, które ją wspomogą!

Ręka osoby, która coś zapisuje długopisem, w tle filiżanka

Gdy dziecko brzydko pisze

Brzydki charakter pisma to coraz bardziej powszechne zjawisko. Te lektury pomogą dziecku przygotować rękę do nauki pisania!

Napis "READ MORE" ułożony z kostek gry Scrabble

Gdy dziecko pisze z błędami

Ortografia sprawia wiele trudności nie tylko dzieciom, ale i wielu dorosłym. Warto się jej uczyć od wczesnych lat. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Zaskoczony chłopiec z książką

Gdy dziecko ma trudności w czytaniu

Czytanie to bardzo zaawansowana umiejętność. Aby dziecko płynnie i bezbłędnie czytało oraz rozumiało, co czyta należy zadbać o szereg różnych umiejętności.

Układ równań

Gdy dziecko ma trudności matematyczne (dla rodziców)

Co zrobić, gdy dziecko zaczyna mieć trudności w nauce matematyki? Jak mu pomóc? Zapraszamy do lektury!

Na pierwszym planie działanie napisane na tablicy 5+5=, w tle dziewczynka pokazująca 10 paluszków

Gdy dziecko ma trudności matematyczne (dla dzieci)

Zapraszamy do zapoznania się z książkami i grami, które w przyjemny sposób uczą matematyki w domowym zaciszu. Polecamy nie tylko dzieciom z trudnościami 🙂

Pomocne strony:

  • Dyktanda.pl
    Jeśli chcą Państwo zwiększyć szanse dziecka na zapamiętanie pisowni trudnego słowa, poproście je o zapisywanie tych słów w zeszycie, a najlepiej całego dyktanda. Ręczne zapisywanie ze słuchu uruchamia pamięć słuchową, wzrokową i kinestetyczno-ruchową, czyli znacząco zwiększa prawdopodobieństwo skutecznego zapamiętania prawidłowej pisowni wyrazu. Jak pokazują badania, samo klikanie w wybór prawidłowej litery jest dużo mniej skutecznym sposobem na zapamiętanie pisowni danego wyrazu, gdyż uruchamia tylko pamięć wzrokową.