AKTUALNOŚCI

Nabór na warsztaty umiejętności wychowawczych „Dogadajmy się w rodzinie”
Ogłaszamy nabór na nową edycję warsztatów umiejętności wychowawczych pt. Dogadajmy się w rodzinie. Warsztaty prowadzone są w oparciu o „Porozumienie bez Przemocy” Marshalla Rosenberga i są dedykowane dla każdego rodzica, który pragnie lepiej zrozumieć swoje dziecko oraz być bardziej empatycznym dla siebie i swojego dziecka. Grupa ruszy we wrześniu 2025r.

Informacja dla rodziców i prawnych opiekunów dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami dotycząca orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego
Szczegóły we wpisie.

Rozpoczynamy nabór do zajęć grupowych pt. Grupa terapeutyczna dla młodzieży licealnej
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 23 rozpoczyna konsultacje kwalifikujące nastolatków do grupy terapeutycznej, którzy doświadczają szeroko pojętych trudności emocjonalnych. Szczegółowy opis zajęć oraz kwalifikacji na nie znajduje się w niniejszym wpisie. Planowany start grupy to wrzesień/październik 2025 roku

„Powrót z U” – bezpłatna pomoc psychologiczno-terapeutyczna dla dzieci uzależnionych oraz ich rodzin
Warszawskie Towarzystwo Rodzin i Przyjaciół Dzieci Uzależnionych „Powrót z U” pragnie Państwa poinformować, że w wyniku pozytywnego rozstrzygnięcia konkursu ofert przystępuje do realizacji bezpłatnego programu profilaktycznego skierowanego do mieszkańców Miasta Stołecznego Warszawy pod nazwą „Wsparcie dla osób eksperymentujących i używających narkotyków w sposób okazjonalny lub problemowy oraz ich rodzin – edycja II”.

Czy ósmoklasista lub maturzysta z opinią stwierdzającą dysleksję potrzebuje badania w poradni psychologiczno-pedagogicznej przed przystąpieniem do egzaminu kończącego szkołę podstawową lub egzaminu maturalnego?
Dysleksja to specyficzne trudności w uczeniu się, które wpływają na rozwój umiejętności czytania, pisania oraz przetwarzania informacji. Uczniowie z tym zaburzeniem wymagają dodatkowego wsparcia, aby móc skutecznie radzić sobie w szkole. W przypadku uczniów u których zdiagnozowano dysleksję, często pojawia się pytanie, czy konieczne są badania kontrolne w poradni psychologiczno-pedagogicznej przed przystąpieniem do egzaminu ósmoklasisty lub maturalnego. W tym artykule znajdziecie państwo odpowiedź na pytanie czy Wasze dziecko potrzebuje badania kontrolnego.

„Przystań Rembertów” – Fundacja Rozwoju Osobistego
Projekt ,,Przystań Rembertów” jest adresowany do dzieci i młodzieży w wieku 7-18 lat w ramach prowadzonej przez fundację PWD w formie podwórkowej. Poprzez realizację zadania chcemy stworzyć optymalne możliwości rozwoju i funkcjonowania społecznego, ucząc poprzez zajęcia socjoterapii, arteterapii oraz wsparcia grupowego kluczowych kompetencji społecznych a poprzez pracę wychowawczą realizować działania alternatywne, czyli poszerzać wachlarz form spędzania czasu wolnego przez dzieci i młodzież. Zapraszamy do kontaktu 🙂

Gotowość szkolna dziecka
Zapraszamy do lektury materiałów dotyczących gotowości szkolnej dziecka przygotowanych przez specjalistów z naszej Poradni. Tutaj znajdziecie Państwo pakiet najważniejszych informacji, m.in. Czym jest gotowość szkolna? Dlaczego jej osiągnięcie przez dziecko jest tak ważne? Jakie umiejętności wchodzą w zakres gotowości szkolnej? Czy można samodzielnie w domu stymulować dziecko w celu jej osiągnięcia? Jak wygląda diagnoza gotowości szkolnej w naszej Poradni?

Bezpłatny ogólnopolski telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111 – Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę
116 111 to bezpłatny, ogólnopolski telefon zaufania dla dzieci i młodzieży prowadzony przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Misją telefonu jest zapewnienie wsparcia każdemu dziecku w Polsce, które potrzebuje rozmowy.

Pakiety informacyjne dot. dziecka z autyzmem oraz osób ze spektrum autyzmu – Fundacja Synapsis
Na prośbę Fundacji SYNAPSIS, działającej od ponad 30 lat na rzecz dzieci, młodzieży i dorosłych osób w spektrum autyzmu, udostępniamy Państwu Pakiety zawierające informacje o specyfice zaburzeń autystycznych oraz rekomendacje mogące pomóc w działaniach z udziałem osób w spektrum autyzmu.

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
Dręczą Cię w szkole, biją na podwórku, boisz się wychodzić z domu? Stałeś się celem ataku w internecie, jest hejt na Ciebie, ktoś wpuścił do sieci Twoje kompromitujące zdjęcie? Zostałeś sam, pogubiłeś się w życiu, straciłeś przyjaciela, nie masz z kim pogadać? 800 12 12 12 – Telefon czynny całą dobę w języku ukraińskim, rosyjskim i polskim.

Trudności emocjonalne dzieci i młodzieży w rzeczywistości pocovidovej – wykład Anny Płaczkiewicz
Zapraszamy Państwa do obejrzenia wykładu Anny Płaczkiewicz – psychologa i pychoterapeuty z naszej Poradni na temat trudności emocjonalnych dzieci i młodzieży wynikających z pandemii i długotrwałej izolacji.