Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 23 oraz Biblioteka Publiczna w Wesołej zapraszają rodziców na cykl warsztatów:

„Porozumienie bez przemocy”

Są to warsztaty dla osób dorosłych z wykorzystaniem metody Marshalla Rosenberga. Książka prezentująca metodę „Porozumienie bez przemocy: o języku serca” jest dostępna w Bibliotece w Wesołej. Osoby, które byłyby zainteresowane rozwojem osobistym w formie takich warsztatów mogą wcześniej sięgnąć po tę książkę, co pomoże podjąć bardziej świadomą decyzję o udziale w warsztatach.
Zajęcia poprowadzi pedagog, psychoedukator z doświadczeniem w prowadzeniu warsztatów z komunikacji i rozwoju osobistego dla osób w każdym wieku.
Na cały cykl składać się będzie 15 spotkań, jedno spotkanie trwa 3 godziny zegarowe. Optymalna liczba uczestników warsztatów: 10-14 osób.
Terminy spotkań będą wybrane po zebraniu się grupy. Zakłada się, że będą to godziny popołudniowe i wieczorne, co pozwoli uczestniczyć w zajęciach osobom pracującym zawodowo.

Warsztaty skierowane będą głównie do rodziców dzieci biorących udział w projekcie „Obudź w dziecku pasję czytania” realizowanego przez Bibliotekę od 2017 roku, ale nie jest to jedyne kryterium. Na warsztaty – według kolejności zgłoszeń – będą przyjmowane osoby zainteresowane poprawą komunikacji w relacjach w rodzinie, w kręgach znajomych, przyjaciół, czy w miejscu pracy.

Gdzie: Biblioteka Główna, ul. 1 Praskiego Pułku 31.

Kiedy: czwartki w godz. 18:00-21:00. Zakładany czas realizacji warsztatów: 4 miesiące – od 3 września do 17 grudnia 2020 r.

Zapisy: pod numerem telefonu 22 760 03 87 (od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00-16:00). Ilość miejsc ograniczona. Warsztaty są bezpłatne.

Plakat zajęć Porozumienie bez przemocy: na górze centralnie wymienione są placówki realizujące projekt, w centrum tytuł warsztatów, po prawej i lewej stronie żyrafy, niżej centralnie informacja o zajęciach i zapisach. Na samym dole: lewa - logo Poradni, centralnie - logo biblioteki, prawa - logo budżetu obywatelskiego

 

Projekt zwycięski, wybrany w głosowaniu; realizowany z funduszy Budżetu Obywatelskiego.
Link do opisu projektu.