Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 23 oraz Biblioteka Publiczna w Wesołej zapraszają rodziców na cykl warsztatów:

„Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały?”

Warsztaty przeznaczone są dla każdego, kto szuka sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi. Celem warsztatów jest wspieranie rodziców w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi, nauka umiejętności lepszego porozumiewania się, wymiana doświadczeń, budowanie poczucia wzajemnej bliskości i kształtowanie więzi opartych na wzajemnym szacunku. Warsztaty będą prowadzone przez wykwalifikowanego pedagoga i psychologa w oparciu o cykl książek A. Faber i E. Mazlish pt. „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”, „Rodzeństwo bez rywalizacji. Jak pomóc własnym dzieciom żyć w zgodzie, żeby samemu żyć z godnością”, „Wyzwoleni rodzice, wyzwolone dzieci. Twoja droga do szczęśliwej rodziny”, „Jak mówić, żeby dzieci się uczyły w domu i w szkole”, „Jak mówić do nastolatków, żeby nas słuchały. Jak słuchać, żeby z nami rozmawiały” (Wydawnictwo Media Rodzina). Warsztaty umożliwią nabycie umiejętności rozpoznawania własnych emocji i ich kontroli w sytuacjach trudnych, pogłębienie wiedzy na temat konsekwencji stosowania niekonstruktywnych metod wychowawczych, poszerzanie swoich umiejętności wychowawczych, poznanie i możliwość ćwiczenia nowych, bardziej sprzyjających dziecku wzorców zachowań.

Na cykl warsztatów składają się trzy 4-godzinne spotkania, raz w tygodniu. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Gdzie: Biblioteka w Zielonej, ul. Podleśna 38.

Kiedy: poniedziałki w godz. 17:00-20:30. Zajęcia będą prowadzone od 24 lutego do 4 maja 2020 r.

Zapisy: do 7 lutego pod numerem telefonu 22 760 03 87 (od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00-18:00). Ilość miejsc ograniczona.

Plakat zajęć Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały: na górze wymienieni są organizatorzy, niżej tytuł warsztatów, niżej informacja o watsztatach i zapisach, na dole logo Poradni, Biblioteki oraz budżetu obywatelskiego

Projekt zwycięski, wybrany w głosowaniu; realizowany z funduszy Budżetu Obywatelskiego.
Link do opisu projektu.