GRUPA TERAPEUTYCZNA „W RODZINIE SIŁA 2” – STOWARZYSZENIE OPTA

Zapraszamy młodzież w wieku 12-14 lat i ich rodziców do udziału w grupie terapeutycznej.

Grupa terapeutyczna dla młodzieży w wieku 12 – 14 lat podczas której nastolatki nauczą się budować poczucie własnej wartości, radzić sobie z bezradnością oraz rozpoznawać swoje mocne strony. Uzyskają wiedzę o normach grupowych i społecznych oraz nabędą umiejętności współpracy i współistnienia w grupie.

Grupa terapeutyczna dla rodziców/opiekunów, gdzie będzie można nabyć lub rozwinąć umiejętność rozpoznawania i przyjmowania uczuć i potrzeb dzieci, rozumienia własnych uczuć i postaw wobec dzieci, uczyć się otwartej komunikacji w rodzinie, pozostawiania dziecku przestrzeni do decydowania o sprawach, które mogą pozostać w jego rękach oraz stawiania granic i pilnowania zasad ważnych dla prawidłowego rozwoju dziecka, rozpoznawania sygnałów świadczących o przeżywanych przez dzieci problemach.

Obie grupy prowadzone są równolegle, kiedy dziecko bierze udział w grupie młodzieżowej, jeden z jego rodziców bierze udział w grupie rodzicielskiej odbywającej się w tym samym czasie.

Udział jest bezpłatny, poprzedza go konsultacja rekrutacyjna. Liczba miejsc ograniczona.

Termin: Zaczynamy w marcu, kończymy w grudniu 2021. Spotkania w czwartki w godzinach 17:30 – 19:30 w siedzibie Stowarzyszenia OPTA przy ul. Marszałkowska 85/34 (wejście od ul. Wspólnej, II klatka).

Zapisy: codziennie w godzinach 10:00-17:00 pod numerami 797 924 700 oraz 797 850 874.

Zapraszamy!