DWA BEZPŁATNE WEBINARY: „BYĆ RODZICEM W CYFROWYM ŚWIECIE” ORAZ „JAK PIES Z KOTEM – CZYLI O RELACJACH MIĘDZY RODZEŃSTWEM” – SPECJALISTYCZNA PORADNIA RODZINNA DZIELNICY WAWER

Z okazji zbliżającego się Dnia Rodziny zapraszamy Państwa w poniedziałek 15.05.2023 r. na dwa bezpłatne webinary prowadzone przez psychoterapeutki Specjalistycznej Poradni Rodzinnej Dzielnicy Wawer. Są one kierowane do pełnoletnich mieszkańców m.st.Warszawy. Odbędą się na platformie Zoom i każdy z nich będzie się składał z dwóch części: wykładowej i przeznaczonej na pytania uczestników.

18:00 – 19:30 BYĆ RODZICEM W CYFROWYM ŚWIECIE Agnieszka Turula (Link do wydarzenia na FB)

Postęp technologiczny jest naszą codziennością. Od czasu pandemii znacząca część życia dorosłych i dzieci przeniosła się do sieci, co z jednej strony pokazało nowe, rozwojowe możliwości, z drugiej – budzi wiele niepokoju o to, czy potrafimy jeszcze żyć i być offline. „Być rodzicem w cyfrowym świecie” to webinar dotyczący tego, jak dorośli i dzieci korzystają z nowych technologii – co  w tym różni, a co łączy. Spróbujemy oswoić temat tego, że postęp technologiczny jest nieodłączną częścią naszego życia, a niektóre sprawy, będące codziennością dzieci, są nam zupełnie obce.

Podczas webinaru dowiesz się między innymi:

– jak rozumieć zachowania dzieci związane z korzystaniem z internetu i nowych technologii,

– jak ekrany urządzeń wpływają na wzajemne relacje w rodzinie,

– jakie sygnały alarmowe świadczą o tym, że nasze dziecko zdecydowanie za często przebywa w wirtualnym świecie.

19:45 – 21:15 JAK PIES Z KOTEM – CZYLI O RELACJACH MIĘDZY RODZEŃSTWEM Agnieszka Szymańska (Link do wydarzenia na FB)

Relacje między rodzeństwem mogą przysparzać wielu trosk rodzicom. Kłótnie, konflikty, nierzadko bójki często budzą bezradność i złość. Jak możemy rozumieć i wspierać siebie oraz nasze dzieci? W ramach „Dnia Rodziny 2023” zapraszamy do wzięcia udziału w webinarze pt: „Jak pies z kotem, czyli o relacjach między rodzeństwem.”

Podczas spotkania poruszone zostaną tematy:

– jak dawać dzieciom przestrzeń na rozwój,

– jak rodzice mogą zadbać o siebie,

– czy trzeba być negocjatorem w konfliktach między rodzeństwem,

– w jaki sposób wspierać dzieci w budowaniu relacji,

– jakie potrzeby stoją za sprzeczkami i kłótniami.

Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie odpowiedniego dla danego webinaru formularza rekrutacyjnego: „Być rodzicem w cyfrowym świecie” lub „Jak pies z kotem – czyli o relacjach między rodzeństwem”.

Osoby zakwalifikowane dostaną drogą mailową link do udziału w spotkaniu.

Zapraszamy!

Logo Specjalistycznej Poradni Rodzinnej Wawer